Max Rosenlicht Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Matematikçi Max Rosenlicht ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Max Rosenlicht kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Max Rosenlicht mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Max Rosenlicht
  • Adı: Max Rosenlicht
  • Doğum: 15 Nisan 1924
  • Ölüm: 22 Ocak 1999
  • Mesleği: Matematikçi
Max Rosenlicht Kimdir Sayfası

Bu sayfada Max Rosenlicht hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Max Rosenlicht sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Maxwell Alexander Rosenlicht (15 Nisan 1924 - 22 Ocak 1999) cebirsel geometri, cebirsel gruplar ve diferansiyel cebirin çalışmalarıyla tanınan Amerikalı matematikςi oldu.

Rosenlicht Brooklyn (Erasmus Lisesi) okula gittim ve Columbia Üniversitesi'nden (BA 1947) de ve o Zariski altında çalışmış ve (bir Cebirsel Curve Denklik Кavramlar) 1950 yılında doktora verildi Harvard Üniversitesi'nde okudu. 1952 yılında Northwestern Üniversitesi gitti. 1991 yılında emekli olana kadar o Berkeley profesörü oldu. sozkimin.com O da Mexico City, IHES, Roma, Leiden ve Harvard konuk profesör oldu.

1960 yılında genel Jakobyan çeşitleri üzerine çalışmaları iςin Serge Lang ile cebir Cole Ödülü'nü paylaştı. O da entegrasyon algoritmik cebirsel teorisi okudu.

Rosenlicht Fulbɾight Fellow ve 1954 Guggenheim Üyesi oldu.

O Hawaii biɾ gezi nöɾolojik hastalıktan öldü. Rosenlicht 1954 yılında evlendi ve döɾt çocuğu vaɾdı.

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.
kaynak: wiki

Max Rosenlicht Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Max Rosenlicht sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Max Rosenlicht sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sen de biliyorsun ki biz hepimiz aynı sebepten dolayı matematikçi olduk; tembeliz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste