Matematikte rolümüz, efendiden çok hizmetçidir....

söz kimin

Bu sayfada Fransız matematikçi Charles Hermite tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Charles Hermite şöyle demiştir: Matematikte rolümüz, efendiden çok hizmetçidir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Charles Hermite

Matematikte rolümüz, efendiden çok hizmetçidir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Madem siz kadınlar da biz erkekler kadar zeki ve yeteneklisiniz, o zaman neden kadınlar arasından bir Shakespeare çıkartamadınız?

Papatya gibisin beyaz ve ince, Eziliyor ruhum seni görünce, İsmin dudaklarımı yakıyor neden, Nedir bu çektiğim senin elinden, Yalvarırım sana gel üzme beni, İnan bana çok seviyorum seni, Gel kollarıma artık bekliyorum, Papatyam seni özlüyorum, Neden sanki öyle dudak büküyorsun, Yoksa açık söyle hiç mi sevmiyorsun, Sana soruyum neden susuyorsun, Bana bu sevgiyi çok mu görüyorsun.

Severken, sevilmediğimi bilmekten, bilip de sevmeye devam etmekten, yoruldum...

Hafızın Kabri Olan Bahçede Rintlerin Ölümü Hafızın kabri olan bahçede bir gül varmış Yeniden her gün açarmış kanayan rengi ile Gece bülbül ağaran vakte kadar ağlarmış Eski şirazı hayale yine ahengiyle Eski şirazı hayale yine ahengiyle Ölüm asude bahar ülkesidir bir rinde Gönül her yerde buhurdan gibi yıllarca tüter Yıllarca tüter Ve serin serviler altında kalan kabrinde Her seher bir gül açar her gece bir bülbül öter Ve serin serviler altında kalan kabrinde Her seher bir gül açar her gece bir bülbül öter

Zikir, dil gürültüsüne getirilmeyecek. Hakkı ile Allah denecek. O zaman Cenab-ı Hakk'ın görülmemiş tecellilerine mazhar olunacaktır, inşallah. İşte hakkı ile Allah demenin dünyadaki neticesi.

Halbuki gözümüz bir fark göremedikten sonra bir taş altın olmuş olmamış ne fark eder?

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste