Matematikçinin en iyi eseri sanattır, yüksek mükemmel bir sanat, hayal gücünü...

söz kimin

Bu sayfada İsveçli matematikçi Gösta Mittag Leffler tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Gösta Mittag Leffler şöyle demiştir: Matematikçinin en iyi eseri sanattır, yüksek mükemmel bir sanat, hayal gücünü... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Gösta Mittag Leffler

Matematikçinin en iyi eseri sanattır, yüksek mükemmel bir sanat, hayal gücünün en gizli rüyaları kadar cüretkar, açık ve berrak. Matematiksel deha ve sanatsal deha birbirine dokunur.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İyiler uygun adım yürür. İyilerin varlığından habersiz olan başkaları onların çevresinde dans eder, zamanın oyununu oynarlar.

Kendini kapalı kılmanın saklanmak ya da kendini gizlemek anlamına gelmediğini, ulaşılmaz olmak anlamına geldiğini söyledi. Herkes senin saklandığını biliyorsa, farketmez ki saklanmış olman.

Bizim değişmemizle bir şeylerin daha iyiye gidip gitmeyeceğini söyleyemem, fakat bir şeyler daha iyi olacaksa onların değişmesi gerektiğini söyleyebilirim.

Bekar erkekler kadınlar hakkında evli erkeklerden daha çok şey bilirler, eğer bilmeselerdi onlar da evlenmiş olurlardı.

Şeyler ve aralarındaki ilişkileri yalnızca dokunma duyularıyla değerlendirebilen doğuştan körlerden oluşan bir dünya tasarlayın. Aralarına girip onlara renklerden ve yalnızca ışık sayesinde görülebilen ilişkilerden bahsedin. Şanslıysanız, sözlerinize hiçbir anlam veremediklerini söyleyecekler. Gözlerini açabilme yeteneğiniz de yoksa eğer, boşuna konuşmakta olduğunuzu kısa sürede anlayıp susacaksınız.

Ne oldu ise benimle oldu ve ne olacaksa benimle olacaktır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste