Matematik hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatına sahip olan birçok kişi o...

söz kimin

Bu sayfada Rus matematikçi Sofia Kovalevskaya tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Sofia Kovalevskaya şöyle demiştir: Matematik hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatına sahip olan birçok kişi o... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Sofia Kovalevskaya

Matematik hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatına sahip olan birçok kişi onu aritmetikle karıştırır ve onu kurak bir bilim olarak görür. Ancak gerçekte, büyük miktarda hayal gücü gerektiren bir bilimdir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gönlümün isyanını ağır işkencelerle... Şimdi aşkım kalmadı; kinim var, nefretim var! Hatta kendi kalbime karşı husumetim var!

Gün gelir herkes sevdiğini anlar kasla göz arasında.

Aydın olmak için önce insan olmak lâzim. İnsan mukaddesi olandır. İnsan hırlaşmaz, konuşur, maruz kalmaz, seçer . Aydın kendi kafasıyla düşünen, kendi gönlüyle hisseden kişi. Aydını yapan; 'uyanık bir şuur, tetikte bir dikkat ve hakikatin bütününü kucaklamaya çalışan bir tecessus..

Biz iki hırsız arasında kendimizi ifade ederiz. Düne ait üzüntüler ve yarına ait korkular.

Bugün bir şiir bile uğramadı yanıma Sana uğradı mı bilmiyorum Pencere kenarında yağmuru seyrettik yalnızlığımla...

Çalışan, koşturan insanları hiç anlamıyordu, Oblomov. 'Ne zaman yaşayacaklar bunlar? diye düşünüyordu. Yaşamak dediği ; hiçbirşey yapmadan uyumak, yemek yemek, tekrar uyumak ve rahatça, kayıtsızca hayal kurabilmekten ibaretti.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste