Matematik aleminde, sanatın güzelliğinden çok doğanın güzelliğini andıran ve ...

söz kimin

Bu sayfada Alman matematikçi Ernst Eduard Kummer tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ernst Eduard Kummer şöyle demiştir: Matematik aleminde, sanatın güzelliğinden çok doğanın güzelliğini andıran ve ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ernst Eduard Kummer

Matematik aleminde, sanatın güzelliğinden çok doğanın güzelliğini andıran ve ona çok benzeyen, onu takdir etmiş olan düşünen zihni etkileyen tuhaf bir güzellik hüküm sürer.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sevgi basitti, karmaşık olan bizlerdik.

Ne olursan ol. Ama önce nefsinin öğretmeni, vicdanının öğrencisi ol.

İnançlı birinin inançsız birinden daha mutlu olduğu fikri, sarhoş birinin ayıktan daha mutlu olduğunu iddia etmek gibidir.

Artık her Müslümanın amacını bilmesi yönünü belirlemesi ve amacına ulaşması için ciddiyetle çalışması gereken vakit gelmiştir. Gaflet, altadıcı hayaller, dalgın kalpler, körü körüne bağlılık her bağıranın peşinden gitmek gibi şu önemsenmeyen hasletler, müminlerin yolu değildir.

Söz dinlemek, yemek içmek gibidir. Kim uzun süre böyle bir şeyden yoksun kalmışsa, onun için bundan değerli bir şey yoktur.

Eğer aşk olmadan çalışırsanız bir köle gibi çalışıyorsunuzdur. Aşkla çalıştığınız zaman bir imparator gibi çalışırsınız. İşiniz eğlencenizdir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste