Masolino ve Angelico'dan öğrenilen çok zarif ve saf rengin parlaklığı, havada...

söz kimin

Bu sayfada Domenico Veneziano tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Domenico Veneziano şöyle demiştir: Masolino ve Angelico'dan öğrenilen çok zarif ve saf rengin parlaklığı, havada... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Masolino ve Angelico'dan öğrenilen çok zarif ve saf rengin parlaklığı, havadan perspektif çalışmasıyla modernize edildiğinde, Piero della Francesca'nın yardımcısı ve işbirlikçisi olan Domenico Veneziano'nun büyük erdemini oluşturuyor. Teknik, renk ve ışığın o tatlı karışımı. Adolfo Venturi'nin Domenico Veneziano için söylediği)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Eğer özgür Hindistan için savaşan atalarımız şimdi hayatta olsaydı onların yüzüe bakabilir miydik? Dedelerimiz böyle bir Hindistan hayali mi kurmuşlardı? Böyle bir Hindistan için mi savaşmışlardı?

Alt sosyal gruptan üste çıkanda takıntı, üst gruptan alta inende dağınıklık gözlenir.

Kendini bir kadına bağladın mı, prangaya vurulmuş bir kürek mahkumu gibi bütün özgürlüğünü yitirirsin; her şey, umudundan, gücünden ne kalmışsa hepsi, sana yük olmaktan, acı vermekten başka bir şeye yaramaz. Salon dedikoduları, balolar, gösteriş, bayağılı

Kendine âşık insanları bekleyen bir tek son vardır: Mutlak bir yalnızlık!

Her iki taraf da şah mat veremediğinde, oyun çekilir.

Ve birkaç çocuk arasındaki bir anne kadar saygıya layık değildir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste