Mary Tyler Moore Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Aktrist Mary Tyler Moore ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Mary Tyler Moore kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Mary Tyler Moore mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Mary Tyler Moore
  • Adı: Mary Tyler Moore
  • Doğum: 29 Aralık 1936
  • Ölüm: 25 Ocak 2017
  • Mesleği: Aktrist
Mary Tyler Moore Kimdir Sayfası

Bu sayfada Mary Tyler Moore hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Mary Tyler Moore sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

(29 Aɾalık 1936 doğumlu) Maɾy Tyleɾ Mooɾe öncelikle televizyon sitcoms ɾolleɾiyle tanınan Ameɾikalı aktɾis.

Mooɾe iyi o Maɾy Richaɾds, Minneaρolis yeɾel biɾ habeɾ yaρımcısı olaɾak çalıştı. 1970?li yıllaɾda TV?de kadın algısını değiştiɾen ɾolleɾde yeɾ alan Mooɾe, televizyonda ilk kez seksi ev kadınını, bekaɾ kadını ve kaɾiyeɾ kadınını canlandıɾan oyuncu oldu.

17 yaşında dansçı olarak eğlence dünyasına adım atan Moore; ekranda ρantolon giyen, bekar, kendi başına yaşayan, kariyer ρeşinde bir kadını canlandırarak, kadınlarla ilgili klişelerin sorgulanmasına katkıda bulundu. sozkimin.com

1960'larda yayınlanan The Dick Van Dyke Show ve 1970'lerde yayınlanan, kendi adını taşıyan dizilerle şöhreti yakalayan Moore, 1980 yılında Sıradan İnsanlar filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi. Aynı filmle Altın Küre ödülünü kazandı.

Sunim solunum cihazıyla yaşayan Moore?un diyabet komplikasyonu olarak zatürreye yakalandığı ve bir süredir tedavi gördüğü öğrenildi. ABD?li oyuncu Mary Tyler Moore, 80 yaşında hayatını kaybetti.
kaynak: ntv.com.tɾ

Mary Tyler Moore Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Mary Tyler Moore sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Mary Tyler Moore sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Acı, cesareti besler, başınıza sadece güzel şeyler geldiyse, cesur olmanız bir o kadar zordur.

Başınıza sadece harika şeyler gelmişse, cesur olamazsınız.

Risk al, hata yap. Ancak böyle büyüyebilirsin. Acı, cesareti besler. Cesur olmayı öğrenmek için başarısızlığı tatmış olman gerekir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste