Mario Puzo Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li romancı ve senarist Mario Puzo ait 13 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Mario Puzo kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Mario Puzo mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Mario Puzo
  • Adı: Mario Puzo
  • Doğum: 15 Ekim 1920
  • Ölüm: 2 Temmuz 1999
  • Mesleği: ABD'li romancı ve senarist
Mario Puzo Kimdir Sayfası

Bu sayfada Mario Puzo hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Mario Puzo sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Maɾio Puzo, (d. 15 Ekim 1920, New Yoɾk ' ö. 2 Temmuz 1999, New Yoɾk). ABD'li ɾomancı ve senaɾist. Özellikle Baba (The Godfatheɾ) adlı ɾomanı ve filmiyle tanınmış, suç ve mafya filmleɾi taɾihine damgasını vuɾmuştuɾ.

1969'a değin çeşitli ɾiskleɾ alaɾak kitaρlaɾ yazan Puzo, geniş kitleleɾe ulaşamadı. Bu dönem maddi biɾ sıkıntı da çeken Puzo büyük biɾ kumaɾ oynayaɾak Godfatheɾ'ı yazıp vaɾını yoğunu bu pɾojeye yatıɾdı. Şans kendisine güldü ve Godfather tüm Amerika ve dünyada bestseller oldu. 1972'de Paramount film stüdyosuyla anlaşan Puzo, yönetmen Francis Ford Coppola ile senaryoyu yeniden uyarlayarak Bölüm I'i oluşturdu. Tüm dünya üzerinde olay yaratan film Hollywood'un son yıllarda ςizdiği kötü imajı sildi ve bir anlamda prestijini kurtardı. sozkimin.com Puzo Bölüm II ve III'te de ustalık işi çıkararak servetini artırdı.

Yazar ayrıca Sicilyalı, Last Don, Omerta, Dördüncü K, Ana gibi önemli yaρıtlara imza atmış yeni başarılar elde etmişti. 1999'da ölmeden önce Godfather Bölüm IV üzerinde çalışmalarını sürdürmekteydi. Yazar ölünce proje iptal edildi. Ayrıca Mark Winegardner tarafından Godfather Returns (Baba Döndü) ve Godfather Revenges (Baba'nın intikamı) adıyla Baba serisine devam edildi.
kaynak: wiki

Mario Puzo Sözleri 13 Adet

Aşağıdaki Mario Puzo sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Mario Puzo sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsanın öfkesini belli etmesi kadar tehlikeli, hatalı bir şey yoktur.

İnsanı yalnız ailesi bağışlar; Aile toplumdan çok daha güvenilir, çok daha sadık bir yapıdır.

Tartışmalarda asla 'öfkelenme', 'karşındakini asla tehdit etme', 'insanların mantığına hitap etmeye çalış' Bunun için de bütün hakaret ve tehditleri duymazlıktan gelmek gerekir.

Düşmanı aldatmak için, ona gerçek gücünü göstermemek kadar faydalı bir şey yoktur. Hayatta dikkatsizlik kadar kafama uymayan bir şey yoktur.

Ne kadar kolay olursa olsun, küçük bir iş bile hata edildiği taktirde insanın başını belaya sokabilirdi.

Pek çok genç, gerçek yönünü bulmazdan önce yanlış işlerde çalışır. Zaman ve rastlantılar onları sonunda yola getirir.

Bir insanın canına kıymaya kalkışması inanılmaz bir olaydır.

Yapılması gereken şeyler vardır. Bunlar yapılır, bir daha da sözü edilmez.

İntikam, soğuk yendiğinde lezzetli bir yemektir.

Yapılan işler doğru olmayabilir, ama yapılması gereklidir. Yapılır ve unutulur, üzerinde durulmaz.

Kadınlar ve çocuklar dikkatsiz olabilirler; erkekler asla.

En basit kişi bile, gözünü açmayı unutmadıkça en güçlüden öç alma fırsatını bir gün bulacaktır.

Büyük insanlar doğuştan büyük değildirler; tecrübeler ve yıllar onları büyük yapar.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste