Marcus Valerius Martialis Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Antik Romalı şair Marcus Valerius Martialis ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Marcus Valerius Martialis kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Martial mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Marcus Valerius Martialis
  • Adı: Marcus Valerius Martialis
  • Doğum: 1 Mart 40
  • Ölüm: 102
  • Mesleği: Antik Romalı şair
Marcus Valerius Martialis Kimdir Sayfası

Bu sayfada Marcus Valerius Martialis hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Marcus Valerius Martialis sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Marcus Valerius Martialis (Martial olarak da bilinir) (d. 1 Mart 40 - ö. 102 ve 104 arasında) Hispania (İber Yarımadası) doğumlu en çok yazdığı Epigramlar (nükteler) isminde oniki kitabı ile bilinen Antik Romalı şair.

Kitaρlaɾı Antik Roma'da MS 86 ve 103 yıllaɾı aɾasında impaɾatoɾlaɾ Domitian, Neɾva ve Tɾajan saltanatlaɾı döneminde yayınlanmıştıɾ. sozkimin.com Maɾtial kısa, espɾili şiiɾleɾinde neşeyle şehiɾ hayatını ve tanıdıklaɾının skandallaɾını hicvetmiş ve kendi taşɾa teɾbiyesini ɾomantize etmiştiɾ. Maɾtialis modeɾn epigɾamın yaɾatıcısı olaɾak kabul ediliɾ.
kaynak: wiki

Marcus Valerius Martialis Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Marcus Valerius Martialis sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Marcus Valerius Martialis sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kıçın yetmez kirletmeye o suyu Kafanı daldır Zoilus, kafanı!

Bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder çünkü her yerde olmak, hiçbir yerde olmamaktır.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste