Madem siz kadınlar da biz erkekler kadar zeki ve yeteneklisiniz, o zaman nede...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz feminist, yazar, romancı ve eleştirmen Virginia Woolf tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Virginia Woolf şöyle demiştir: Madem siz kadınlar da biz erkekler kadar zeki ve yeteneklisiniz, o zaman nede... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Virginia Woolf

Madem siz kadınlar da biz erkekler kadar zeki ve yeteneklisiniz, o zaman neden kadınlar arasından bir Shakespeare çıkartamadınız?

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Çıldırıyor muyum? Hayır, çılgın olan gerçeğin kendisi.

Yalnızlık, tek başına olmak değildir. Yalnızlık, pusuda bekleyen canavarla tek başına olmaktır.

Sıradan değil, en sağlam halka olmak.

Bir toplum erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!

Özledim çok özledim Sabah vakti başucuma küçük bir çiçek bırakmanı Bir sinema biletini İş dönüşü müjdelemeni Ah! Özledim çok özledim Tam sokak ortasında olur olmaz yerde öpmeni Günde yüz kere telefonda 'Seviyorum' diyen sesini Beyaz örtüler üstünde Rejansta yemek yedikten sonra Müşterisi az bir barda Baş başa kafe konyak içmeyi

Benim dilimden konuşabilen tek kişi sendin ama sen de bu dili tersten konuşuyordun! Bu aslında bizim ikiz ruhluluğumuzdan kaynaklanıyordu Çünkü biz birbirimizin aynasıydık ve gerçeğimizi tam tersi yansıtıyorduk. Senin ruhun benim ruhumun aynadaki yansımasıydı. Bu nedenle, konuştuğum dili tersten konuşuyordun.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste