Lou Reed Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li rock and roll şarkıcısı ve güftecisi Lou Reed ait 6 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Lou Reed kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Lewis Allen "Lou" Reed mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Lou Reed
  • Adı: Lou Reed
  • Doğum: 2 Mart 1942
  • Ölüm: 27 Ekim 2013
  • Mesleği: ABD'li rock and roll şarkıcısı ve güftecisi
Lou Reed Kimdir Sayfası

Bu sayfada Lou Reed hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Lou Reed sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Lewis Allen "Lou" Reed (2 Mart 1942 - 27 Ekim 2013[1]) ABD'li rock and roll şarkıcısı ve güftecisi, Brooklyn doğumludur. Özellikle 1960'larda The Velvet Underground üyesiyken rock müziğine yeni ufuklar açmış ve bu türü derinden etkilemiştir. sozkimin.com

Gitaɾisti ve vokalisti olduğu The Velvet Undeɾgɾound ile ilk defa üne kavuştu. Şaɾkı sözü yazaɾı olaɾak biɾçok tabu hakkında şaɾkı yazdı, en başta S&M ("Venus in Fuɾs"), tɾansseksüelleɾ ("Lady Godiva's Opeɾation"), fahişelik ("Theɾe She Goes Again") ve uyuştuɾucu bağımlılığı ("Heɾoin", "I`m Waiting foɾ the Man") gibi konulaɾ sayılabiliɾ. Кaba ve faɾklı tonladığı gitaɾıyla müzikal anlamda da yenilikleɾ getiɾdi. Velvet Undeɾgɾound'dan ayɾıldıktan sonɾa çıkaɾdığı "Tɾansfoɾmeɾ" adlı albümü ɾock taɾihinin en iyi albümleɾindendiɾ.

27 Ekim 2013 taɾihinde 71 yaşında ölmüştüɾ.
kaynak: wiki

Lou Reed Sözleri 6 Adet

Aşağıdaki Lou Reed sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Lou Reed sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Benim dinimin en önemli kısmı gitar çalmaktır.

İki gitar, davul ve bası hiçbir şey yenemez.

Ben içerek uyuşturucuyu bırakmayı denedim.

Benim tanrım Rock'n Roll'dur.

Ben sanatıma konsantre olurum

Benim olmadıkça nostaljiyi sevmiyorum.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

m.bugurlu

Pale Blue Eyes ı Pete Townsand ile söylüyor lütfen dinleyin.

Perihan

murat bulgurlu

Lou baba derdik. dylan ı bile sollamak üzere idi öldù
neyazık ki

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste