Lord Chesterfield Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz politikacı Lord Chesterfield ait 10 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Lord Chesterfield kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Phillip Dormer Stanhope Chesterfield mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Lord Chesterfield
  • Adı: Lord Chesterfield
  • Doğum: 22 Eylül 1694
  • Ölüm: 24 Mart 1773
  • Mesleği: İngiliz politikacı
Lord Chesterfield Kimdir Sayfası

Bu sayfada Lord Chesterfield hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Lord Chesterfield sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Chesterfield veya Philip Stanhope (22 Eylül 1694 - 24 Mart 1773) İngiliz siyaset adamı.

1726'da babasının ölümüne kadar Lord Stanhope olarak bilinirdi. Cambridge Trinity Hall'da eğitim gördükten sonra, kıtanın Büyük Turu'na başlayarak, eğitimini soylu olarak tamamlamak için Klasik Antik Çağ'ın kültürel miraslarına maruz kaldı ve Rönesans'ı tanımak için aristokrat meslektaşları ile Kıta Avrupasının elit toplumu ile tanıştır.

Avrupa'daki yüksek lisans gezisi sırasında Kraliçe Anne'nin ölümü (1702-1470) ve Kral I. George'un (1714-27 yılları) üyeliği Stanhope için politik bir kariyer başlattı ve İngiltere'ye geri döndü.

Akrabası James Stanhope, Kralın favori bakanı Earl Stanhope'un akıl hocalığı yaparak Kralın sarayı olarak hükümet hizmetine girdi ve Kraliyet Başbakanlığına Bedroom Odası'nın Lordu olarak atanmasını sağladı.

O bencil, hesap verici ve küçümseyen bir adamdı, doğal olarak cömert değil, doğasının bir parçası haline gelene kadar ikna etmeye çalıştı; Mükemmel yeteneklere ve takdire şayan eğitime rağmen, Chesterfield'ın yaşamı bir başarı olarak telaffuz edilemez.

Bir siyasetçi ve devlet adamı olarak şöhreti İrlanda'nın Lord Teğmen olarak (1745-1746) kısa, ama parlak, şekilde tanınır.

Ölümü
1768'de Philip Stanhope öldü, geriye iki oğlu Charles ve Philip ve bir dul eşi Eugenia Stanhope kaldı.

kaynak: wiki, oto çeviri

Lord Chesterfield Sözleri 10 Adet

Aşağıdaki Lord Chesterfield sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Lord Chesterfield sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Övülmek isterseniz, alçakgönüllülüğü yem olarak kullanınız.

Başkalarının terbiyesizliğine karşı en emin silah, bir insanın kendi terbiyesidir.

Gençken bilgi ağacını dikelim ki, yaşlandığımız zaman gölgesinde barınacak bir yerimiz olsun.

Mümkünse herkesten daha akıllı ol, ama sakın bunu onlara söyleme.

Bir insana söz anlatmak için yakasını, paçasını tutmanız yersizdir. Sizi dinlemek istemiyorsa, dilinizi tutun daha iyi olur.

Erkekler de kadınlar da anlayışlarının yoluna gitmekten çok, kalplerinin yoluna giderler.

Bilgi ağırlık verebilir, fakat başarı parlaklık verir. Bir çok insan ölçmekten çok gördüklerine inanırlar.

Bazen bazı şeyleri söylemeye hakkım var diyorum, ama söylersem karşımdakine haksızlık olacak, susuyorum. Yine bazen söyleyeceklerimi karşımdakinin duyma ve bilme hakkının var olduğunu görüyorum, ama bu kez bakıyorum benim söylemeye hakkım yok, yine susuyorum. Ancak gördüm ki olgun ruhlar, sözcükler olmadan da duyuyorlar, anlıyorlar, konuşuyorlar ve paylaşıyorlar.

Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın, dinlemeye istekli değillerse; onları tutacağınıza çenenizi tütün.

Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı; ikide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkarma; eğer birisi sana saati sorarsa söylersin; ama her saat başında saat kulesi gibi ötme!

Yorumlar 1 Adet

Perihan

arkhe apeiron

Bu aforizmalar ilaç gibi geldi

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste