Logan Pearsall Smith Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar ve eleştrimen Logan Pearsall Smith ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Logan Pearsall Smith kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Logan Pearsall Smith mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Logan Pearsall Smith
  • Adı: Logan Pearsall Smith
  • Doğum: 18 Ekim 1865
  • Ölüm: 2 Mart 1946
  • Mesleği: Yazar ve eleştrimen
Logan Pearsall Smith Kimdir Sayfası

Bu sayfada Logan Pearsall Smith hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Logan Pearsall Smith sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Logan Pearsall Smith, Amerika doğumlu bir İngiliz deneme yazarı ve eleştirmen.

Harvard ve Oxford mezunu, aforizmaları ve özdeyişleriyle tanınıyordu ve 17. Yüzyıl ilahileri konusunda uzmandı. Sözleri ve Deyimleri onu İngilizcenin doğru kullanımı konusunda bir otorite haline getirdi. Otobiyografisini Unutulmaz Yıllar'ı 1938'de yazdı.

Logan Pearsall Smith, New Jersey, Millville'de doğdu. Tanınmış Quaker'lar Robert Pearsall Smith ve Hannah Whitall Smith'in oğlu ve 18. yüzyılda William Penn'in sekreteri soyundandı. Annesinin ailesi cam fabrikalarından zengin olmuştu. ​Çocukluğunda bir süre İngiltere'de yaşadı. Smith, 1938 tarihli otobiyografisinde, gençliğinde şairin son yıllarında Walt Whitman ile nasıl arkadaş olduğunu anlatır.

Smith'in kız kardeşi Alys, filozof Bertrand Russell'ın ilk karısıydı. Kız kardeşi Mary, önce İrlandalı avukat Benjamin Conn "Frank" Costelloe ile iki kez evlendi. İki kızları, sırasıyla Lytton Strachey ve Virginia Woolf'un kayınvalidesi Ray Strachey ve Karin Stephen idi. Mary daha sonra sanat tarihçisi Bernard Berenson ile evlendi.

Logan Pearsall Smith, Philadelphia'daki William Penn Charter School, Haverford College ve Berlin Üniversitesi'ne katıldı. Smith daha sonra Oxford'daki Balliol College'da okudu ve 1891'de mezun oldu.Smith, kendisine yardım etmesi için bir dizi genç sekreteri/arkadaşını görevlendirdi. Bu yazı Cyril Connolly'nin 1925'teki ilk işiydi ve Logan Pearsall Smith'ten güçlü bir şekilde etkilenecekti. Robert Gathorne-Hardy bu görevde Connolly'nin yerini aldı.

Logan Pearsall Smith, 17. yüzyıl ilahileri konusunda bir otoriteydi. Aforizmaları ve özdeyişleriyle tanınırdı ve Trivia'sı yüksek puan aldı. O edebi bir mükemmeliyetçiydi ve cümlelerini düzeltmek günler alabilirdi. Kelimeler ve Deyimler ile İngilizcenin doğru kullanımı konusunda tanınan bir otorite haline geldi. Şimdi muhtemelen en çok otobiyografisi Unforgotten Years (1938) ile hatırlanıyor. Walter Pater'dan çok etkilendi. Jane Austen'in kurgusuna düşkündü ve kendisinden "Mansfield Parker" olarak söz ediyordu. Listelenen çalışanlarının yanı sıra takipçileri arasında Desmond MacCarthy, John Russell, R.C. Trevelyan ve Hugh Trevor-Roper vardı. O kısmen, Virginia Woolf'un Orlando'sunda Nick Greene (Sir Nicholas Greene) karakterinin temeliydi.

Oxford'dan sonra, ara sıra kıta Avrupası'na akınlarla İngiltere'ye yerleşti ve 1913'te İngiliz tebaası oldu. sozkimin.com Zamanını Desmond MacCarthy ve Rose Macaulay'ın yakın arkadaşı olduğu Chelsea ile Solent yakınlarındaki "Big Chilling" adlı bir Tudor çiftlik evi arasında paylaştırdı.

Gathorne-Hardy, Logan Pearsall Smith'i "boyunu gizleyen bir kambura sahip iri yarı bir adam" olarak tanımladı. Kenneth Clark ayrıca "Bir kuş gibi başını öne eğik, kambur uzun gövdesi, körelmiş bacaklar üzerinde dengesiz bir şekilde dengelendi" yazdı.

1932'de Ethel Sands tarafından yapılan portresi, Londra'daki Ulusal Portre Galerisi'ndedir.
kaynak: wiki

Logan Pearsall Smith'in eserleri - kitapları
All trivia Logan Pearsall Smith, 1933 - The English language Logan Pearsall Smith, 1912 - More trivia Logan Pearsall Smith, 1921 - The youth of Parnassus and other stories Logan Pearsall Smith, 1895 - A few practical suggestions Logan Pearsall Smith, 1920 - Unforgotten years Logan Pearsall Smith, 1938 - Trivia Logan Pearsall Smith, 1902 - The Life and Letters of Sir Henry Wotton Henry Wotton - An Anthology Logan Pearsall Smith - Robert Bridges: Recollections Logan Pearsall Smith, 1931 - On reading Shakespeare Logan Pearsall Smith, 1933 - Words and idioms Logan Pearsall Smith, 1925 - Little Essays Drawn from the Writings of George Santayana George Santayana, 1920 - A chime of words Logan Pearsall Smith - The prospects of literature Logan Pearsall Smith, 1927 - Stories from the Old Testament Logan Pearsall Smith, 1920 - A Treasury of English Prose Logan Pearsall Smith, 1919 - A portrait of Logan Pearsall Smith Logan Pearsall Smith - Four Words: Romantic, Originality, Creative, Genius Logan Pearsall Smith, 1924 - Milton and his modern critics Logan Pearsall Smith, 1940 - Fine writing Logan Pearsall Smith, 1936 - Society for Pure English Logan Pearsall Smith - A treasury of English aphorisms Logan Pearsall Smith - Reperusals and re-collections Logan Pearsall Smith, 1937 - Saved from the Salvage: With a Memoir of the Author by Cyril Connolly Logan Pearsall Smith - Anglo- American Copyright Logan Pearsall Smith, 1887 - Saved from the salvage Logan Pearsall Smith - A Few Practical Suggestions: Society for Pure English, Tract 03 (1920) Logan Pearsall Smith - Trivia: Prosastücke und Aphorismen Logan Pearsall Smith - Needed words Logan Pearsall Smith - The Life And Letters Of Sir Henry Wotton V1 Logan Pearsall Smith - Death in Iceland Logan Pearsall Smith - Remarkable relations Barbara Strachey, 1980 - The Life and Letters of Sir Henry Wotton; Volume 1 Henry Wotton - Donne's Sermons: Selected Passages, with an Essay by Logan Pearsall Smith John Donne

Logan Pearsall Smith Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Logan Pearsall Smith sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Logan Pearsall Smith sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yaşamda hedeflenecek iki şey vardır: Birincisi istediğini elde etmek, ikincisi ondan hoşlanmaktır.

İnsanlar, hayat gibisi yoktur derler; ama ben şahsen okumayı yeğlerim.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Züleyha

Özlü söz... Anafikir bu kadar mu güzel anlatılır. Mükemmel...

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste