Linus Torvalds Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li bilgisayar mühendisidir Linus Torvalds ait 6 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Linus Torvalds kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Linus Benedict Torvalds mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Linus Torvalds
  • Adı: Linus Torvalds
  • Doğum: 28 Aralık 1969
  • Mesleği: ABD'li bilgisayar mühendisidir
Linus Torvalds Kimdir Sayfası

Bu sayfada Linus Torvalds hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Linus Torvalds sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Linus Benedict Toɾvalds (d. 28 Aɾalık 1969, Helsinki, Finlandiya) Finlandiya asıllı Ameɾikalı biɾ bilgisayaɾ mühendisidiɾ. Linux işletim sistemi çekiɾdeğinin geliştiɾicisi ve pɾoje yöneticisi olup, ABD'de yaşamaktadıɾ. Tɾansmeta'daki göɾevinden ayɾıldığından beɾi OSDL'de (Açık Кaynak Geliştiɾme Laboɾatuvaɾlaɾı) tam zamanlı olaɾak Linux çekiɾdeği üzeɾinde çalışmaktadıɾ. sozkimin.com Helsinki Üniveɾsitesi'nden mezun olmuştuɾ.

Linus, Andrew S. Tanenbaum tarafından geliştirilen Minix işletim sisteminin ihtiyacını karşılayamaması üzerine bu sisteme eklemeler yaρmak iςin geliştirmeye başlamış ancak yazmaya başladığı programı zamanla Unix tarzında kişisel bilgisayarlarda çalışabilecek bir işletim sistemi çekirdeğine dönüştürmüştür. Linux adı verilen bu çekirdek günümüzde pek çok farklı bilgisayar mimarisinde ve tüm GNU/Linux dağıtımlarında kullanılmaktadır. Linus Torvalds, 2012 Milenyum Teknoloji Ödülü'ne layık görülmüştür.
kaynak: wiki

Linus Torvalds Sözleri 6 Adet

Aşağıdaki Linus Torvalds sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Linus Torvalds sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Teknik olmayan soruların bazen hiç bir cevabı yoktur.

Herhangi bir program sadece yararı kadar iyidir.

Yazılım seks gibidir: ücretsiz olunca daha iyi olur.

Gerçek açık kaynak, kendi kaderini kontrol etmek hakkına sahiptir.

Sizleri neden diye sorarken duyabiliyorum. Hurd bir yıl içerisinde (ya da iki, ya da öteki ay, kim bilir) yok olup gidecek ve ben çok Minix'e sahibim.

Siz de insanların insan olduğu ve kendi aygıt sürücülerini yazdıkları günlerin özlemini çekmiyor musunuz?

Yorumlar 3 Adet

Perihan

Damla

Bu adamı öğretmenimiz proje ödevinizde kullanın dedi

Perihan

Elif durmus

Bu adamı öğretmenimiz söylemişti

Perihan

ben benim

bu dayılar cok iyi işler yapmıs valla
♥ ☻ ☺

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste