Lily Tomlin Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li oyuncu, senarist Lily Tomlin ait 6 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Lily Tomlin kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Mary Jean "Lily" Tomlin mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Lily Tomlin
  • Adı: Lily Tomlin
  • Doğum: 1 Eylül 1939
  • Mesleği: ABD'li oyuncu, senarist
Lily Tomlin Kimdir Sayfası

Bu sayfada Lily Tomlin hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Lily Tomlin sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

(1 Eylül 1939 doğumlu) Mary Jean "Lily" Tomlin Amerikalı aktris, komedyen, yazar ve yaρımcı.

O bir stand-up komedyeni olarak başladı ve televizyonun Rowan & Martin'in Laugh-In bir özellikli icracı olunca O, 1960'ların sonlarından bu yana Amerikan komedi önemli bir güç olmuştur. Tomlin kariyeri televizyon, komedi kayıtları, Broadway ve hareketli resimleri yayılmıştır. O, 5, Nashville, 9 gibi filmlerde All of Me, Beverly Hills köylülerine, Orange County, ve ben Tesadüfler rol aldı. Onun önemli televizyon rolleri 1970-73 bir döküm üyesi olarak Laugh-In dahil, Magic School Bus üzerine Bayan Frizzle, Malibu Country Murphy Brown, The West Wing Deborah Fiderer ve Lillie Mae MacKenzie Кay Carter-Shepley.

Tomlin Detroit, Michigan, Lillie Mae (kızlık soyadı Ford), bir ev kadını ve hemşire yardımcısı, Guy Tomlin, bir fabrika işςisinin kızı olarak doğdu. Tomlin anne Büyük Buhran sırasında, Paducah, Kentucky Detroit'e taşındı Güney Vaftizciler vardı. sozkimin.com O Cass Teknik Yüksek Okulu 1957 mezunu. Tomlin tiyatro ve sahne sanatları onu ilgi başladı Wayne State University, katıldı. Üniversiteden sonra, Tomlin'in Detroit ve daha sonra New York'ta gece kulüplerinde stand-up komedi yaρmaya başladı. Onun ilk televizyon görüntüsünü 1965 yılında Merv Griffin Show oldu.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Lily Tomlin Sözleri 6 Adet

Aşağıdaki Lily Tomlin sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Lily Tomlin sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bazen kendi hayal ürünü gibi hissediyorum.

En iyi zihin değiştiren ilaç gerçektir.

Bazen vasat bir dünyada başarılı olmak dert.

Aşk cevap ise, soruyu düzeltir misiniz?

Hep önemli biri olmak istemişimdir fakat şimdi anlıyorum ki daha belirgin olmalıymışım.

Çok kitap okuyana okumuş adam derler. Çok televizyon izleyene görmüş adam demezler.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste