Leo Buscaglia Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar Leo Buscaglia ait 41 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Leo Buscaglia kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Felice Leonardo "Leo" Buscaglia mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Leo Buscaglia
  • Adı: Leo Buscaglia
  • Doğum: 31 Mart 1924
  • Ölüm: 12 Haziran 1998
  • Mesleği: ABD'li yazar
Leo Buscaglia Kimdir Sayfası

Bu sayfada Leo Buscaglia hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Leo Buscaglia sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

İtalyan asıllı Amerikalı bir yazar ve motivasyon konuşmacısı ve Güney Кaliforniya Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü'nde profesör oldu.

Felice. Leonardo Buscaglia İtalyan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak 31 Mart 1924 tarihinde Los Angeles, CA doğdu. O eğitimi iςin ABD'ye dönmeden önce Aosta, İtalya, onun erken çocukluk geςirdi.

O oldu Theodoɾe Roosevelt Lisesi (Los Angeles) mezunu. (; MA 1954; BA 1950 Doktoɾa 1963)

Dünya Savaşı Donanma sonɾası Buscaglia, Güney Кalifoɾniya Üniveɾsitesi giɾdi.
Sonunda fakülte katılmadan önce emekli olduktan Buscaglia, Büyük Pɾofesöɾ seςildi.
O sadece SEVGİ başlıklı ilk kitabı, temeli oldu "Aşk 1A," başlıklı kɾedisiz deɾs alaɾak USC kampüsünde ün kazandı. Onun dinamik konuşma taɾzı Public Bɾoadcasting System (PBS) taɾafından keşfedilen ve onun televizyonda deɾsleɾ 1980'leɾde büyük biɾ popüleɾlik kazandı. Biɾ noktada yaρtığı göɾüşmeleɾde, heɾ zaman tüm PBS pɾogɾamlaɾı vaɾdı. Kitaρlaɾının yüɾekten hikaye anlatma taɾzı ile biɾleştiğinde bu ulusal maɾuz kalma, kendi başlıklaɾı ulusal Satanlaɾ heɾ yaρmasına ve New Yoɾk Times En Çok Satanlaɾ Listesinde yeɾ aldı.

Leo Buscaglia Sözleri 41 Adet

Aşağıdaki Leo Buscaglia sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Leo Buscaglia sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Büyük bir dahi olabilirsiniz. Dünyanın en ünlü yazarlarından biri olabilirsiniz, ama trigonometride başarılı olamazsanız üniversiteye giremezsiniz.

Severek yaşamak hayattaki en büyük meydan okumadır.

Yarın sabah, ne sevdiğiniz kişilerin yüzleri ne de kendi yüzünüz aynı olacaktır.

Gerçek sevgi, kimin daha karlı çıkacağını düşünmeden bir canlıya gerekli değeri ve içtenliği vermektir.

Derin derin düşüncelere dalmayın. Yaşamaya ve sevmeye koyulun. Sonsuza dek yaşamayacaksınız.

Kızgınlık, kırgınlık ya da acıya tutunmayın. Enerjinizi çalarlar ve sizi sevmekten alıkoyarlar.

Değerli zamanını 'Dünya neden daha iyi bir yer değil?' diye sorarak geçirme. Bu, sadece boşa harcanan zaman olur. Sorman gereken soru, 'Onu nasıl daha iyi yapabilirim' olmalıdır. Bu sorunun yanıtı vardır.

İnsanların, kendilerini kendilerinin dışında bulamayacaklarını ve içe bakmak zorunda olduklarını öğrenmeleri gerekir.

İlişkilerinizde zaman ve enerji yatırımı yapın: sürekli ilişkiler bir anda ortaya çıkmazlar, ancak zamanla oluşurlar.

İnsanın sevmekten başka seçeneği yoktur, çünkü eğer sevmezse seçeneklerinin yalnızlıkta, yıkımda ve umutsuzlukta olduğunu görür.

Gerçek arkadaş, Sen kendine inanmayı bıraktığında bile sana inanan kişidir.

Sizi farklılıklarınıza rağmen değil, onlar yüzünden sevecek birini bulun ve hayatınızın aşkını bulmuş olursunuz.

Riskler alınmalıdır, çünkü hayatımızın en büyük riski hiç risk almamaktır..Hiç risk almayan kişi, belki acı ve üzüntülerden korunabilir, ama büyüyemez, sevemez, değişemez, hissedemez, öğrenemez. Garanti arayışlarıyla zincirlenmiş bir köle olarak yaşarken, bedelini; özgürlüğünü kaybederek öder. Sadece; riski göze alabilen kişi hürdür.

Endişe asla yarını kederinden kurtarmaz, sadece bugünün neşesini baltalar.

Mutluluk arayışı dediğimiz şey , hayatı seçme isteğimizden daha fazla bir sır değildir.

Sevginin karşıtının nefret değil, duyumsamazlık olduğuna inanıyorum.

Sevginin, duvarlardan daha güçlü olduğunu söylediler. Tek umudum da bu. Öyleyse güçlü ama sevecen ellerinle yık bu duvarları. Sevecen ol çünkü, içindeki çocuk çok duyarlıdır ve duvarların gereksiniminde büyümez. Öyleyse vazgeçme. Sana gereksinmem var.

Severek yaşamak hayattaki en büyük meydan okumadır.

Hiç risk almayan kişi, belki acı ve üzüntülerden korunabilir ama büyüyemez, sevemez, değişemez, hissedemez, öğrenemez. Garanti arayışlarıyla zincirlenmiş bir köle olarak yaşarken, bedelini; özgürlüğünü kaybederek öder. Sadece; riski göze alabilen kişi hürdür.

Fırçanız var, boyalarınız var. Haydi bir cennet resmi yapın ve girin içine.

Kalp; tutkularımızın yaşadığı yerdir. Çok narindir, kolayca kırılır, ama inanılmaz derecede esnektir. Kalbi aldatmaya çalışmanın anlamı yoktur. Onun yaşaması bizim dürüstlüğümüze bağlıdır.

Özgür bir insan, en karanlık cezaevinde bile hürdür.

Siz, siz olarak en iyisiniz. Siz başkalarının yerine geçtiğinizde Her zaman en iyi ikinci olabilirsiniz.

Bir toplama kampından sağ kurtulmuş bir insanım. Gözlerim, hiçbir insanın görmemesi gereken şeyler gördü. Bilgili mühendisler tarafından yapılan gaz odaları. İyi öğrenim görmüş doktorlar tarafından zehirlenen çocuklar. Eğitilmiş hemşireler tarafından öldürülen bebekler. Bu nedenle öğrenim olgusuna kuşkuyla bakıyorum. Sizden tek dileğim şu: Öğrencilerinize insan olmayı öğretin. Çabalarınız; bilgili canavarlar, yetenekli ruh hastaları ya da eğitilmiş Eichmann'lar yaratmamalı. Okuma-yazma, yazım, tarih ve matematik ancak öğrencilerimizin insan olmasını sağlarlarsa önem kazanırlar.

Aşk hayattır. Aşkı ıskalarsanız hayatı ıskalarsınız.

Sevmekle geçen bir yaşam hiçbir zaman sıkıcı olmaz. SENİ SEVİYORUM demekten asla bıkmayın ve sakınmayın.

Eğitimin özü, belki de beyinlere bilgi yığmak değil, bireyin kendi benzersizliğini anlamasına yardımcı olup bunu nasıl geliştireceğini öğretmek ve sonra başkalarıyla nasıl paylaşacağını göstermektir.

Sevgi dolu ilişki, zamanın uzunluğuyla değil, gösterilen özenin niteliğiyle tanımlanır. En iyi yanı da, karşılıklı olarak sağlıklı biçimde fikir, duygu ve deneyim alışverişi sağlamasıdır.

Sevgi her zaman kolların açık duruşudur, sevgi için kollarınızı kaparsanız, kendiniz dışında tutacak hiçbir şey kalmadığını görürsünüz.

Sevgi duyumsanmaktan ve bunun yüksek sesle ifade edilmesinden korkmaz.

Sevgi sadece anı yaşar. Ne geriye dönüp eskinin iyi günlerinden bahsederek günümüzde geçmişin güvencesini bulur. Ne de yarın için yaşar.

Kızgınlık, kırgınlık ya da acıya tutunmayın. Enerjinizi çalarlar ve sizi sevmekten alıkoyarlar.

Yarın sabah ,ne sevdiğiniz kişilerin yüzleri ne de kendi yüzünüz aynı olacaktır.

Tek bir gül, benim bahçem olabilir. Tek bir arkadaş, tüm dünyam.

Bugüne dek, bir insanın başka bir insana herhangi bir şey öğretmiş olduğuna inanmıyorum. Öğretme uğraşının yararından kuşkuluyum. Bildiğim tek şey, öğrenme isteği duyan kişinin öğreneceğidir.

Benim bilgeliğim yoksa size yalnızca bilgisizliğimi, sevincim yoksa size yalnızca üzüntüyü, özgürlüğüm yoksa size yalnızca tutsaklığı öğretebilirim.

Kendilerine inananlar ve yaşadıkları ana güvenenler yaşamı en keyifli bulanlardır. Bunlar, geçmişin pişmanlılar değil anıları depolayacak, bir yer olduğunu; geleceğin korku değil umutla dolu olması gerektiğini öğrenmişlerdir. Ve bizim sadece günümüze ihtiyacımız vardır.

Gerçek sevgi, kimin daha karlı çıkacağını düşünmeden bir insana gerekli değeri ve içtenliği vermektir.

Birçok kez, bir dokunuşun, bir gülümsemenin, bir kelimenin, dinleyen bir kulağın, içten söylenmiş güzel bir sözün ya da değer veren en ufak bir davranışın gücünü küçümseriz. Bunların hepsinin hayatımızı değiştirme potansiyeli var.

Eğer düşündüğümüz bildiğimizden çok daha az, bildiğimiz sevdiğimizden çok daha az, sevdiğimiz var olandan çok daha az ise, sonuçta kendimiz, gerçekte olduğumuzdan çok daha azız demektir.

Esnek olmak inanç eksikliği belirtisi olmadığı gibi, boyun eğmek de pes etmek değildir. Bazen biraz vermekle hayal ettiğimizden çok daha fazlasını alabiliriz.

Yorumlar 9 Adet

Perihan

Behçet

leo busgalianın hayatı

Perihan

Selma

Sevgi sevgi için doğmak dokuz numaralı otobüsle cennete yolculuk sevgili babam ben bu kitapları okyabildim

Perihan

felek

Sanane hangi dine mensupsa mensup

Perihan

Emel

Yaşamak sevmek ve öğrenmek kitabını okuduğumda onu gidip bulup sarılıp iyiki varsınız diyesim geldiki içimden anlatamam. ...sayısı az bulunur tip bir insanmiski sevgiyi o şekilde anlatabilmis

Perihan

Meltem

Tüm kitaplarını okudum ve daha ozgurüm

Perihan

mehmet

Anlaşılmaz bir tercüme ile Leoyu tanıyamazsınız. Yaşamak Sevmek ve Öğrenmek kitabını okumanızı öneririm.

Perihan

figen

Kadir yasamak sevmek ögrenmek adli kitabinda kendini ailesini inancini cok güzel hatiralarla anlatmis

Perihan

egemen

translate den mi çevirdin?

Perihan

kadir

Leo buscaglia hangi dine mensuptur

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste