Leigh Hunt Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Gazeteci Leigh Hunt ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Leigh Hunt kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? James Henry Leigh Hunt mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Leigh Hunt
  • Adı: Leigh Hunt
  • Doğum: 19 Ekim 1784
  • Ölüm: 28 Ağustos 1859
  • Mesleği: Gazeteci
Leigh Hunt Kimdir Sayfası

Bu sayfada Leigh Hunt hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Leigh Hunt sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

James Henry Leigh Hunt (19 Ekim 1784 - 28 Ağustos 1859) en iyi Leigh Hunt olarak bilinen, bir İngiliz eleştirmen, denemeci, şair, yazar.

Leigh Hunt ailesi Amerika Birleşik Devletleri ayrıldıktan sonra yerleşmiş Southgate, Londra, doğdu. Babası İshak, Philadelphia bir avukat, annesi Mary Shewell, bir tüccarın kızı ve dindar bir Quaker, çünkü Amerikan Bağımsızlık Savaşı sırasında sadık sempati İngiltere'ye gelmek zorunda kalmıştı. Hunt babası kutsal emir aldı ve popüler bir vaiz oldu, ama o kalıcı bir yaşam elde başarısız oldu. Hunt babası daha sonra James Brydges tarafından istihdam edildi, yeğenine öğretmen olarak Chandos 3. Duke, James Henry Leigh (Chandos Leigh babası), kime sonra çocuk seςildi.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Leigh Hunt Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Leigh Hunt sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Leigh Hunt sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sabırla nezaket birleşince güç doğar.

İçinde yaşadığımız küre, iki dünyaya ayrılmıştır: Bildiğimiz coğrafya dünyası ve kitapların dünyası.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste