Kültür; bilmeniz gerektiğini öğrendikten sonra kendinize kattıklarınızdır....

söz kimin

Bu sayfada Fransız düşünür Jean François Lyotard tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Jean François Lyotard şöyle demiştir: Kültür; bilmeniz gerektiğini öğrendikten sonra kendinize kattıklarınızdır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Jean François Lyotard

Kültür; bilmeniz gerektiğini öğrendikten sonra kendinize kattıklarınızdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Zaman zaman, hepimizin deli olmasını gerektiğini ve deli gömlekleri içinde akıl sağlığımızın farkına varacağımızı düşünüyorum.

Yalnızca tatlı dille başardığınızdan daha çok şey başarırsınız.

Kimse iyi dediği birine aşık olmaz. Aşkın iyilikle ilgisi yoktur.

Bir insan kendini adadığında ilahi takdir de o yönde hareket edecektir. Tüm olaylar diğer bir olayı desteklemek için oluşur ve aksi takdirde hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Bir akarsu boyunca oluşan tüm olaylar sadece bir karardan doğar. Hiçbir insanın hayal edemeyeceği tüm umulmadık durumlar, oluşumlar ve maddi destek bu şekilde elde edilebilir. Elinizden geleni ve hayal edebileceğiniz herşeyi yapmaya hemen başlayın. Cesaret; deha, güç ve büyüyü de içinde saklar.. Şimdi Başlayın!

Ayrı olmamıza rağmen, çekinmeden; Kendimi kötü hissettiğim anlarda seni özlüyorum? derdin! Bu yüzden hiç iyi olmanı dilemiyorum!

Yaratma arzusu uyandırmak kolay bir şey değildir; o arzuyu öldürmekse son derece kolaydır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste