Kuantum mekaniğini çok beğendim. Konuyu anlamak zordu ama çok sayıda ilginç s...

söz kimin

Bu sayfada Fizikçi Willis Eugene Lamb tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Willis Eugene Lamb şöyle demiştir: Kuantum mekaniğini çok beğendim. Konuyu anlamak zordu ama çok sayıda ilginç s... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Willis Eugene Lamb

Kuantum mekaniğini çok beğendim. Konuyu anlamak zordu ama çok sayıda ilginç soruna uygulamak kolaydı.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Her sevginin içeriği farklıdır.

Ne paraya çevrilmez, biz onun peşindeyiz.

Cebin boş olmamasını önemseyenler bir türlü, zihnin ve kalbin boş olmamasını önemseyenler çocuklarını bir başka türlü yetiştirirler.

Yine o ilim sahibi Peygamber dedi ki 'Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz!'

Yoksulluğun zenginliğin kaynağı olması gibi, yoksullukta emeğin kaynağıdır. Yoksulluğu yasakladığınızda zenginliği de yasaklarsınız.

İnsan nedir? Onunla diğer bitkiler arasındaki fark nedir? Onunla doğadaki tüm diğer hayvanlar arasındaki fark nedir? Kesinlikle hiç fark yoktur. İnsan da onlar gibi bu yerkürenin üzerine rastlantı sonucu yerleştirilmiştir, onlar gibi doğmuştur; onlar gibi ürer, çoğalır ve azalır; onlar gibi yaşlanır ve onlar gibi doğanın her hayvan türüne biçtiği sürenin sonunda, organlarının yapısı nedeniyle hiçliğin içine düşer. Benzerlikler bu kadar doğruysa, filozofun incelemeci gözünün herhangi bir farklılık görmesi de o ölçüde olanaksızdır. Bu durumda, bir hayvanı öldürmek de bir insanı öldürmek kadar kötüdür, ya da her ikisi de pek az kötüdür ve farklılık yalnızca bizim önyargılı kibrimizde mevcuttur; ama kibrin önyargıları kadar saçma bir şey ne yazık ki yoktur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste