Kolay bir hayat dilemeyin. Zor olana dayanabilecek güç isteyin....

söz kimin

Bu sayfada Bruce Lee tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Bruce Lee şöyle demiştir: Kolay bir hayat dilemeyin. Zor olana dayanabilecek güç isteyin.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Kolay bir hayat dilemeyin. Zor olana dayanabilecek güç isteyin.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Esas trajedi buydu. Bir adamın kötü olmaya cesaret etmesi değil, milyonlarca insanın iyi olmaya cesaret edememesiydi.

Mesafe iyidir, ayrılık değil!

Ve en önemlisi; Türk'ün varlık davası dışında kalan meseleler yüzünden - bugünkü gibi- sonunda uzlaşmak zorunda kalacağınız kuvvetlerle karşı karşıya gelmeyin. Amma, kim olursa olsun, millî varlığımızı tehlikeye atan bir davada çatışırsanız, işte o vakit asla geri dönmeyin. Bugün iradenizi önlemek isteyen kimselere güceneceksiniz, yalnız, katiyen husumet duymayacaksınız. Çünkü onlar da, nihayet, bu aziz toprakların çocuklarıdır. Hata edebilirler. Sizin de çok hatalarınız olmuştur.

Eğer insanları tek düze yaparsanız, onları kontrol edebilirsiniz. Eğer insanlara okumayı, düşünmeyi ve her şeyi sorgulamayı öğretirseniz kontrolünüzü kaybedersiniz. Yani paraya dayalı sistemi korumak istiyorsanız en iyi yöntem insanları ayırmaktır. Buna 'böl ve fethet' denir. İnsanları bölerek tehdit oluşturmalarını önler ve kontrol edersiniz!

Kendine âşık insanları bekleyen bir tek son vardır: Mutlak bir yalnızlık!

Bir erkeğin ağlaması devrimdir Ve bütün hayallerini devirir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste