Klasik orijinallere dayanan geleneksel nüler, biçimsel bütünlüklerini kaybetm...

söz kimin

Bu sayfada Kenneth Clark tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Kenneth Clark şöyle demiştir: Klasik orijinallere dayanan geleneksel nüler, biçimsel bütünlüklerini kaybetm... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Klasik orijinallere dayanan geleneksel nüler, biçimsel bütünlüklerini kaybetmeden hiçbir düşünce veya iç yaşam yükünü taşıyamazlardı.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İnsan akıllı bir yaratıktır; böyle olduğu için de uygun gıdasını bilimden alır; fakat insanın bilgisinin alanı öylesine dardır ki, bilimden aldığı besinlerden ancak çok az bir kısmı için ümitlenilebilir.

Aradığını bilmeyen bulduğunu anlamaz.

Bir başkasını hiç bir zaman tamamen tanıyamayışımızın bir nedeni de neleri açığa vuracağımız konusunda seçici oluşumuzdur.

Hayat sadece iki şey için güzeldir. Matematiği keşfetme ve öğretme.

İnsan sabır ve dayanıklılığı ile vebayı bile yener.

Aile sistemi bir bütündür, tek tek kişilerin toplamı olarak düşünülmemelidir; aile, içindeki bireylerin birbirleriyle etkileşiminden oluşan bir düzendir. Her aile üyesinin diğerleriyle ilişkisi vardır. Bu ilişkiler ağı içinde her birey, kendi benlik bilincini ve kişiliğini yapılaştırır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste