Kız çocuklarını erkekler gibi yetiştiriyoruz, fakat oğullarımızı kız çocuğu g...

söz kimin

Bu sayfada ABD'li feminist, gazeteci ve kadın hakları savunucusu Gloria Steinem tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Gloria Steinem şöyle demiştir: Kız çocuklarını erkekler gibi yetiştiriyoruz, fakat oğullarımızı kız çocuğu g... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Gloria Steinem

Kız çocuklarını erkekler gibi yetiştiriyoruz, fakat oğullarımızı kız çocuğu gibi yetiştirmeye çok azımız cesaret edebiliyor.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Aşırı doyum kendini engellemektir.

Söz konusu yasa, tüm Doğa'da eyleme geçirilebilecek kuvvet miktarının değişmez olduğunu ve ne artırılacağını ne de azaltılacağını ileri sürmektedir.

Sen bir ruha sahip değilsin. Sen bir ruhsun; bir bedene sahipsin.

Üzülme öyle, acılar da gökyüzü gibi, birleşip dağılırlar.

ŞARKI Fâriğ olmam eylesen yüz bin cefâ sevdim seni Böyle yazmış alnıma kilk-i kazâ sevdim seni Ben bu sözden dönmezem devr eyledikçe nüh felek Şâhid olsun aşkıma arz u semâ sevdim seni Bend-i peyvend-i dilim ebrû-yı gaddârındadır Rişte-i cem'iyyetim zülf-i siyeh-kârındadır Hastayım ümmîd-i sıhhat çeşm-i bîmârındadır Bir devâsız derde oldum mübtelâ sevdim seni Ey hilâl-ebrû dilin meyli sanadır doğrusu Sûy-i mihrâba nigâhım kec-edâdır doğrusu Râ kaşından inhirâf etsem riyâdır doğrusu Yâ savâb olmuş veya olmuş hatâ sevdim seni Bî-gubârım hasret-i hattınla hâk olsam yine Sıhhatim rûh-i lebindendir helâk olsam yine Tîğ-i gamzenden kesilmem çâk çâk olsam yine Hâsılı beyhûde cevr etme bana sevdim seni Gâlib-i dîvâneyim Ferhâd u Mecnûn'a salâ Yüz çevirmem olsa dünya bir yana ben bir yana Şem'ine pervâneyim pervâ ne lâzımdır bana Anlasın bîgâne bilsin âşinâ sevdim seni

Cebimde yoktu ! Yüreğimden verdim.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste