Kısaca sanat uğruna hayatımı tehlikeye atıyorum ve bu yüzden aklımın yarısını...

söz kimin

Bu sayfada Hollandalı ressam Vincent van Gogh tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Vincent van Gogh şöyle demiştir: Kısaca sanat uğruna hayatımı tehlikeye atıyorum ve bu yüzden aklımın yarısını... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Vincent van Gogh

Kısaca sanat uğruna hayatımı tehlikeye atıyorum ve bu yüzden aklımın yarısını yitirdim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Hiç bu kadar kimsesiz olmamıştım. Hiç bu kadar sensizlik akmamıştı damarlarımda.

Herkesin parasal sistem hakkında bilmesi gereken sadece iki şey vardır: 1. Tüm para borçtan yaratılmıştır. Para, somutlaşmış borçtur. İster hazine bonosundan elde edilsin ister ev kredisinden, ister kredi kartlarından. Eğer varolan tüm borçların hepsi şimdi bir anda ödenseydi dolaşımda tek bir dolar bile kalmazdı. Borç, baskıyı doğurur. Borç, maaşlı köleler yaratır. Borç içindeki bir insanın, borcu olmayandan daha düşük bir ücrete çalışması çok daha doğaldır; böylece de ucuz bir mala dönüşür. Bu nedenle, finansal olarak istikrarlı bir grup insana sahip olmak, şirketler için eşsiz bir fırsattır.

Uşak olmayı istemediğim gibi, uşak kullanmayı da sevmem; benim demokrasi anlayışım budur.

Pişmanlık duyar da dönersen geri, gel de gör aşkından kalan eseri. Seyret ateşinin düştüğü yeri, hasretin zulmünü gör de öyle git.

Mutluluğunuz için başka şeylere ve insanlara bağımlı olduğunuza inanmak, gerçek doğanızdan bihaber olduğunuz manasına gelir. Mutlu olmak için özbenliğinizden başka bir şeye ihtiyacınız olmadığını bilmek ise, bilgeliktir.

Görgüsüzle dost olma: yol bilmez, yordam bilmez, kural bilmez; üzülürsün.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste