Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlamak hastalıktır. Kimliğini yaş...

söz kimin

Bu sayfada Hrant Dink tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Hrant Dink şöyle demiştir: Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlamak hastalıktır. Kimliğini yaş... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlamak hastalıktır. Kimliğini yaşatabilmek için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıktır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

yağmur şarkı sözleri Korkmuyorum artık senden gece Korkmuyorum hiç karanlık Üzerime gel istersen Sar beni ben kaçıp gitmem Korkmuyorum artık senden yalnızlık Korkmuyorum hiç korkmuyorum Yüreğime vur vur istersen Kalmadı hiç kaçıp gitmem Sokaklarda yanımda dolaşan yağmur Geceleri başucumda duran yağmur Avucumda ellerin yerine yağmur Vur yüzüme vur yüzüme Saçlarımda nefesin yerine yağmur Dudağımda dudağın yerine yağmur Gökyüzünden çaresizliğimi yağmur Vur yüzüme hadi vur yüzüme Korkmuyorum artık senden gece Korkmuyorum hiç karanlık Üzerime gel istersen Sar beni ben kaçıp gitmem. Korkmuyorum artık senden yalnızlık Korkmuyorum hiç korkmuyorum Yüreğime vur vur istersen Kalmadı hiç kaçıp gitmem Sokaklarda yanımda dolaşan yağmur Geceleri başucumda duran yağmur Avucumda ellerin yerine yağmur Vur yüzüme vur yüzüme Saçlarımda nefesin yerine yağmur Dudağımda dudağın yerine yağmur Gökyüzünden çaresizliğimi yağmur Vur yüzüme hadi vur yüzüme Daha hızlı yağmur Yağ hadi yağmur Ağlar gibi yağmur Vur yüzüme vur yüzüme yağ hadi yağmur Çok üzgünüm çok üzgünüm çok üzdüm yağmur Kaybedecek neyim kaldı bu defa ne kaldı yağmur Vur yüzüme hadi vur yüzüme

Onlarla uğraşmak yerine insan gibi şöyle Allah'ın huzurunda işe yarayacak şeylerle meşgul ol

Şimdi tek istediğim nefes alabilmek, ötesinde yok gözüm. Kaçmak da mümkün buradan elbette ama benim istediğim kaçmak değil ki. Ne varmayı arzuladığım bir öte diyar, ne de bir yerlerde bıraktığım kayıp bir cennetim var. Sadece çıkmak istiyorum. Çıkmak da değil, çıkabilmek. Ben o ihtimali seviyorum. Seçeneğim olmasını, kapının aralık kalmasını.

Güçlü olmak artık beni yoruyor olric , ki buralarda bilmem, hangi uykunun, hangi köşesinde beklemedeyim hiç gelmeyecek olanı.

Hakikat, bir taş kadar sert bir gonca kadar da yumuşaktır.

Gerçek cesaretin huzurla buluşması, Allah'a kavuşmanın mutluluğuyla ölümün yüzüne gülebilmektedir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste