Kavuşmadan sonra kaçınma ne korkunçtur! Ama, ayrılıktan sonra kavuşma ise ne ...

söz kimin

Bu sayfada İbn Hazm tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. İbn Hazm şöyle demiştir: Kavuşmadan sonra kaçınma ne korkunçtur! Ama, ayrılıktan sonra kavuşma ise ne ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Kavuşmadan sonra kaçınma ne korkunçtur! Ama, ayrılıktan sonra kavuşma ise ne güzeldir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Cehennem başkalarıdır.

Her şeyi kabul eden insan neşeli olur... Böyle birisi şükran dolu olur; varoluşa şükran duyar, bütünlüğe şükran duyar, bu kişi en üstündür.

İnsanlar, sınırlar içinde yaşamayı öğrenmelidir. Bu, öğretilemez. Hayatta kalmak, insanların neleri yapamayacaklarını çabucak öğrenmelerine bağlıdır. İnsanların, sınırsız üreme, sınırsız tüketim ve kullanımdan kaçınmayı öğrenmeleri gerekiyor. İnsanları, gönüllü yoksulluk için eğitmek ya da yönlendirme yoluyla onlara özdenetim kazandırmak olanaksızdır. Tümüyle daha yüksek verim ve azalan maliyetler yanılsamasıyla yapılanmış bir dünyada, mutluluk yaratan özveriyi öğretmek olanaksızdır.

Birisini unutmak zorundaysanız, bunu sindire sindire yapın. Çünkü aklın zamansız öldürdükleri, yürekte amansız dirilir.

Geriye baktığımızda, hayatımızda sadece zor dönemleri hatırlıyoruz, asla huzurlu zamanları değil; huzurlu zamanlar uykudur, zor olanlar mücadele ve hayattır.

yağmur şarkı sözleri Korkmuyorum artık senden gece Korkmuyorum hiç karanlık Üzerime gel istersen Sar beni ben kaçıp gitmem Korkmuyorum artık senden yalnızlık Korkmuyorum hiç korkmuyorum Yüreğime vur vur istersen Kalmadı hiç kaçıp gitmem Sokaklarda yanımda dolaşan yağmur Geceleri başucumda duran yağmur Avucumda ellerin yerine yağmur Vur yüzüme vur yüzüme Saçlarımda nefesin yerine yağmur Dudağımda dudağın yerine yağmur Gökyüzünden çaresizliğimi yağmur Vur yüzüme hadi vur yüzüme Korkmuyorum artık senden gece Korkmuyorum hiç karanlık Üzerime gel istersen Sar beni ben kaçıp gitmem. Korkmuyorum artık senden yalnızlık Korkmuyorum hiç korkmuyorum Yüreğime vur vur istersen Kalmadı hiç kaçıp gitmem Sokaklarda yanımda dolaşan yağmur Geceleri başucumda duran yağmur Avucumda ellerin yerine yağmur Vur yüzüme vur yüzüme Saçlarımda nefesin yerine yağmur Dudağımda dudağın yerine yağmur Gökyüzünden çaresizliğimi yağmur Vur yüzüme hadi vur yüzüme Daha hızlı yağmur Yağ hadi yağmur Ağlar gibi yağmur Vur yüzüme vur yüzüme yağ hadi yağmur Çok üzgünüm çok üzgünüm çok üzdüm yağmur Kaybedecek neyim kaldı bu defa ne kaldı yağmur Vur yüzüme hadi vur yüzüme

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste