Karl Kraus Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Gazeteci, yazar Karl Kraus ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Karl Kraus kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Karl Kraus mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Karl Kraus
  • Adı: Karl Kraus
  • Doğum: 28 Nisan 1874
  • Ölüm: 12 Haziran 1936
  • Mesleği: Gazeteci, yazar
Karl Kraus Kimdir Sayfası

Bu sayfada Karl Kraus hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Karl Kraus sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

1874 - 1936 yıllaɾı aɾasında yaşamış "deyişleɾ kaɾşı deyişleɾ" isimli kitabı telos yayinlaɾindan çıkmış, 1899-1936 yıllaɾı aɾasında die fackel * isimli iki haftada biɾ çıkan gazete-deɾgi kaɾışımı yayının tam 922 sayısını tek başına üɾetmiş ve yayınlamış,denemeleɾ ve şiiɾleɾden oluşan 30 kitaρ bıɾakmış iki kez nobele aday gösteɾilmiş yazaɾ- düşünüɾ. sozkimin.com

Avusturyalı'dır kraus. iğneleyici yazılarıyla 20.yüzyılın en başarılılarından kabul edilir. oyunu * ve şiirleri bir yana toplumda boygöstermiş eblekliklere gönderme yaρtığı - gönderme hafif kaçarsa alay ettiği - makale/denemeleriyle ünlüdür.

alman diline düşkündür, sokak dili ile gazete çıkaranları suçlar, gazetecilerle arası bozulur, hiç anılmamakla cezalandırılır. 1899'da üç haftada bir tekrar etmeyi düşünerek "meşale" dergisini çıkartır varlıklı bir işadamı olan babasının desteği ile. öldüğünde, çoğunu kendisinin yazdığı toplam 30,000 sayfa yayınlamıştır.

bahsettiği konular da tanıdık gelebilir bizlere; dilin yozlaşması, iktidar yalakası sanatçılar, satılık kalemler, iki yüzlü gazeteciler.
kaynak: ekşi sözlük

Karl Kraus Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Karl Kraus sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Karl Kraus sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir kadın olmadan yaşanmayacağı doğru değildir. Bir kadın olmadan yaşanmış olunmaz sadece.

Zayıf biri karar vermeden önce şüphe duyar. Güçlü biri ise karar verdikten sonra.

Öğrenciler öğretmenlerin hazmettiklerini yerler.

Sosyal politika, kanserliye nasır ameliyatı yapılmasına ilişkin umutsuz bir karardır.

Görüşler bölünmeyle ürer, düşüncelerse tomurcuklanmayla.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste