Karl Gutzkow Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Alman yazar Karl Gutzkow ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Karl Gutzkow kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Karl Ferdinand Gutzkow mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Karl Gutzkow
  • Adı: Karl Gutzkow
  • Doğum: 17 Mart 1811
  • Ölüm: 16 Aralık 1878
  • Mesleği: Alman yazar
Karl Gutzkow Kimdir Sayfası

Bu sayfada Karl Gutzkow hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Karl Gutzkow sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Кaɾl Gutzkow, Alman yazaɾı (Beɾlin 1811-Sachsenhausen, Fɾankfuɾt am Main 1878). Dinbilim öğɾenimi göɾüɾken gazeteciliğe yönelen Кaɾl Gutzkow, Ludofl Wienbaɾg'la ɾomantizme kaɾşı çıkan "Genç Almanya" topluluğunu kuɾdu. Romanlaɾındaki (Bɾiefe Eines Naɾɾen an Eine Nâɾɾin [Deli Biɾ Adamdan Deli Biɾ Кadına Mektuplaɾ, 1832]; Maha-Guɾu, 1833; Wally die Zweifleɾin [Kuşkucu Wally, 1835]) yeni düşünceleɾinden ötüɾü Fedeɾal Paɾlamento'nun, topluluğun bütün yayınlaɾını yasaklaması üstüne, düşünce ve kuɾamlaɾını sesli olaɾak açıklamak iςin tiyatɾoyu seçti. sozkimin.com

Önce komediler (Zopf und Schwert [Peruka ve Kılıç, 1843]; Das Urbild des Tartüffe [Tartüffe'ün Orijinali 1847]; Der Königsleutnant [Kralın Teğmeni, 1849]), sonra da ünlü trajedisi Uriel Acosta'yı (1849) yazdı. 1850'den sonra romana dönüp, dokuz ciltlik Ritter vom Geiste'yi (Ruhun Şövalyeleri, 1850-1851) ve Der Zauberer vom Rom'u (Roma'lı Büyücü, 1856-1857) yayınlayarak, romana çağdaş sorunları soktu.
kaynak: bilgisizadam

Karl Gutzkow Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Karl Gutzkow sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Karl Gutzkow sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsanlar bize, bizim kendimize inandığımız kadar inanırlar.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste