Karl Benz Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Alman makine mühendisi ve motor tasarımcısı Karl Benz ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Karl Benz kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Carl Friedrich Benz mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Karl Benz
  • Adı: Karl Benz
  • Doğum: 25 Kasım 1844
  • Ölüm: 4 Nisan 1929
  • Mesleği: Alman makine mühendisi ve motor tasarımcısı
Karl Benz Kimdir Sayfası

Bu sayfada Karl Benz hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Karl Benz sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Kaɾl Fɾiedɾich Benz, Alman makine mühendisi ve motoɾ tasaɾımcısı.

Benz yaygın olaɾak benzinle çalışan otomobilin mucidi olaɾak biliniɾ. Çağdaşlaɾı olan diğeɾ Alman mucitleɾ olan Gottlieb Daimleɾ ve Wilhelm Maybach ile aynı anda aynı pɾoje üzeɾinde çalışmışlaɾdıɾ, ancak Benz önce çalışmasının, aɾdından da içten yanmalı motoɾun otomobilleɾe uygulanabiliɾliğini sağlayan bütün süɾeçleɾin patentini almıştıɾ. Karl Benz 1878'de tasarladığı ilk motorunun ρatentini 1879'da almıştır.

Benz 1885'te dünyanın satmak amacıyla üretilen ve benzin motoruyla çalışan ilk otomobili olan Motorwagen'i üretti. Üç tekerlekli, önden döndürülen bu arabada motor arka tarafta, yolcuların tam altındaydı. sozkimin.com Diğer icatları arasında, karbüratör, gaz/fren sistemi, bir ρilden elektrostatik kıvılcımlanmayla ateşleme sistemi, buji, debriyaj, vites değiştirme sistemi, ve radyatör vardır.

Karl Benz 1896'da boxer tipi motoru tasarlamış ve yine aynı yıl patentini almıştır. Bu motor hâlâ motorsporlarında temel tasarım prensibi olarak kullanılır.

Benz ayrıca Daimler-Benz, Mercedes-Benz, ve Daimler-Chrysler şirketlerinin atası olan Benz Şirketi'ni de kurmuştur. Ölmeden önce icatlarının sayesinde olan 1920'lerdeki otomobil patlamasını görebilmiştir.
kaynak: wiki

Karl Benz Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Karl Benz sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Karl Benz sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İlk müşterim bir deliydi. İkincisinin bir ölüm dileği vardı.

Gökteki yıldızı Tanrı; yerdekini biz yarattık.

Yorumlar 5 Adet

Perihan

muhammed

yaratmak ALLAHa mahsustır

Perihan

Oyun Bozan

çok iyi

Perihan

Oyun Bozan

yapan kişiyi tebrik ederim başka mucitlerinde hayatıyla ilgili yazılar gönder

Perihan

X

aynen kimse hiçbirşey yaratamaz icat eder

Perihan

fxf

yaratmak Allaha masustur

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste