Karl Barth Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İsviçreli teolog Karl Barth ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Karl Barth kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Karl Barth mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Karl Barth
  • Adı: Karl Barth
  • Doğum: 10 Mayıs 1886
  • Ölüm: 10 Aralık 1968
  • Mesleği: İsviçreli teolog
Karl Barth Kimdir Sayfası

Bu sayfada Karl Barth hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Karl Barth sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Кarl Barth. (10 Mayıs 1886 ' 10 Aralık 1968) Çağdaş İsviçreli teolog. sozkimin.com Tanrı'nın insandan tümüyle farklı olduğunu, insanın çabasıyla ya da akıl yoluyla bilinemeyeceğini, insanın Tanrı'nın kurtuluş planına güvenmesi gerektiğini belirten Barth, gizemciliğiyle ün kazanmıştır.

Çok akıllı olduğu söylenen Barth, ölümünden sonra bir ςizgi film karakteriyle yeniden hayat bulmuştur.

Karl Barth Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Karl Barth sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Karl Barth sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsanlar acı çekerler ama bunu değil başkalarına, kendilerine bile itiraf etmemek için canla başla direnirler. Hiç acı çekmiyormuş gibi - ki bu onların saklanma noktasıdır - davranırlar.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste