Kanser tedavisinde kullanılan ilaçların çoğu DNA'yı tahrip ediyor ve vücutta ...

söz kimin

Bu sayfada Türk biyokimyacı ve moleküler biyolog Aziz Sancar tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Aziz Sancar şöyle demiştir: Kanser tedavisinde kullanılan ilaçların çoğu DNA'yı tahrip ediyor ve vücutta ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Aziz Sancar

Kanser tedavisinde kullanılan ilaçların çoğu DNA'yı tahrip ediyor ve vücutta bulunan DNA onarım mekanizmaları, o kanser hücrelerinin yaşamasını sağlıyor. Biz bu mekanizmayı anlamak, aydınlatmak için bir çalışma başlattık. Bu mekanizmayı anlayınca onu 'inhibe' edip, kanser hücrelerinin normal hücrelerden daha önce öldürülmesini sağlamaya çalışacağız. DNA onarımı mekanizmasını aydınlatmak, kanser tedavisi noktasında çok önemli. Gayemiz bu mekanizmayı açıklamak.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Tüm duygularımda huzur içindeyim. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

ÖĞRENMEK, zaten bildiğini ortaya çıkarmaktır. YAPMAK, bildiğini göstermektir. ÖĞRETMEK, diğerlerine senin kadar iyi bildiklerini anımsatmaktır. Siz hepiniz öğrenenler, yapanlar ve öğretenlersiniz.

Söz dinlemek, yemek içmek gibidir. Kim uzun süre böyle bir şeyden yoksun kalmışsa, onun için bundan değerli bir şey yoktur.

İstediğiniz güvenli hayatı size sağlayacak tek kişi sizsiniz!

Uzun konuşanı kısa dinlemek lazım.

Uzun yaşayıp şöhretsiz ölmektense, kısa yaşayıp şöhretli ölmeyi tercih ederim.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste