Kadınların erkekler kadar başarılı olmamalarının en temel nedeni; kadınların ...

söz kimin

Bu sayfada ABD'li insanbilimci Margaret Mead tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Margaret Mead şöyle demiştir: Kadınların erkekler kadar başarılı olmamalarının en temel nedeni; kadınların ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Margaret Mead

Kadınların erkekler kadar başarılı olmamalarının en temel nedeni; kadınların karılarının olmamasıdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yasama sanatı, sevdiklerimize onlarla birlikte olmaktan ne büyük bir zevk duyduğumuzu göstermemekten başka bir şey değildir. Bunu başaramadık mı, bırakıp giderler bizi.

Bir kapı vardı, anahtarını bulamadığım Çiçek solar ama rayihası ona dokunanların kalbinde hatıra kalır. Neyi feda edersen o sana ihsan edilir. Neye kıyamazsan, onunla da sınanırsın! Bilin ki Allah'la aranıza perde yaptığınız bir arzunuz varsa, ondan da olursunuz, Allah'tan da. İki yol vardır uzun olanı kitaplardan geçer kısa olanı sevgiden. Ruh düşerken unutur, yükselirken hatırlar. Neyi feda edersen; o sana ihsan edilir. Neye kıyamazsan onunla da sınanırsın. Aşksız marifetullah olmaz, aşksız adam lüzumsuz adamdır. Herkes er ya da geç kendine şu soruyu sormaya mecburdur: Benim bu dünyada var olmamın sebebi nedir? İyi ki kitapların şarjı bitmiyor. Kalbini keşfet ki kendini keşfedesin. Kelebekler ışığa doğru uçarlar, çiçekler ışığa doğru büyürler. Bir perde vardı, arkasını göremediğim Gökyüzü hiçbir yerde, kalbini Allah'a açan insanların üstünde olduğu kadar berrak değildir. Sonra sanki ne Sen kaldın ne de Ben

Gemin büyükse fırtınan da büyük olur.

Bir 'dost' kimdir? İki vücutta bulunan tek bir ruhtur.

En düzenli salınan mevsimlerse en değişken salınan da kadınlardır.

Bütün günler birbirine benzediği zamanlarda, insanlar hayatlarında karşılarına çıkan güzel şeylerin farkına varamaz olurlar.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste