Kadınları salt insani zenginlikleri içinde kavramanın, hep cinsiyetleri açısı...

söz kimin

Bu sayfada Rus asıllı bir psikanalist ve yazar Lou Salome tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Lou Salome şöyle demiştir: Kadınları salt insani zenginlikleri içinde kavramanın, hep cinsiyetleri açısı... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Lou Salome

Kadınları salt insani zenginlikleri içinde kavramanın, hep cinsiyetleri açısından bakmaktan, hep yarı şematize ederek görmekten kaçınmanın bu kadar zor olması ne tuhaftı.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Çok çalıştığını düşünüyorsan, evreni yönetmeyi dene.

Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.

Türk vatandaşı ; isviçre medeni kanunua göre evlenen, italyan ceza yasasına göre cezalandırılan, alman ceza mahkemeleri usulü yasasına göre yargılanan, fransız idare hukukuna göre idare edilen ve islam hukukuna göre gömülen kişidir.

Biz zengin olduk, çünkü bizim için bazı ırklar ve milletler öldü, bazı kıtalar tamamen boşaltıldı.

Hayata dair olayların bir fonksiyonu iseniz mekaniksiniz. İşler iyi gittiğinde kendinizi iyi hissedersiniz, işler kötü gittiğinde ise hüzünlü, bunalımlı veya negatif hissedersiniz. Bu şekilde hiç bir şeyi dönüştürmek mümkün değildir.

Kendinle yarış; büyümeye giden tek yol bu.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste