Kadın olmak zor iştir. Çünkü, her kadın erkek denilen yaratıkla uğraşmak zoru...

söz kimin

Bu sayfada Yazar Joseph Conrad tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Joseph Conrad şöyle demiştir: Kadın olmak zor iştir. Çünkü, her kadın erkek denilen yaratıkla uğraşmak zoru... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Joseph Conrad

Kadın olmak zor iştir. Çünkü, her kadın erkek denilen yaratıkla uğraşmak zorundadır!

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmış, kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Bir elektrik ışını bir atomun yüzeyine çarptığında, bir elektronun ve bazı durumlarda ikinci ve hatta üçüncü bir elektronun ayrılabileceğini deneyimledik.

Doğarken yalnızsındır, hiç şüphesiz olurken de..önemli olan cenazene kaç kişinin geldiğidir.

(Son mahkeme savunmasında) Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yasındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.

Tembellikten sakın ve Tanrı'ya acilen kulluk etmediğin vakitlerde meşru ticaretinde işine gayretle sarıl.

Deneyiniz, deneyiniz, denemeden hiç bir şeye inanmayınız.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste