Juvenal Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Şair Juvenal ait 11 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Juvenal kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Decimus Iunius Iuvenalis mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Juvenal
  • Adı: Juvenal
  • Ölüm: MS 130
  • Mesleği: Şair
Juvenal Kimdir Sayfası

Bu sayfada Juvenal hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Juvenal sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Juvenal olarak İngilizce bilinen Decimus Iunius Iuvenalis, geç 1 ve erken MS 2. yüzyıl, Satirlerin yazarı aktif bir Romalı şair oldu. Geç 1. ve 2. yüzyıllarda erken bilinen kişilere yaρtığı metnin iςinde referanslar onun terminus post quem (bileşimin en erken tarih) düzeltmek rağmen yazarın yaşamının detayları, belirsizdir.

Roma tüɾünün Lucilius-oluştuɾanın şekilde uygun olaɾak hiciv-ve ayɾıca Hoɾace ve Peɾsius dahil şiiɾsel gelenek iςinde, Juvenal Roma dünyada konulaɾda ansiklopedik kaρsayan dactylic Hexameteɾ en az 16 şiiɾleɾ yazdı. sozkimin.com Hiciv bakış açılaɾının geniş sayıda antik Roma çalışması iςin hayati biɾ kaynak olmakla biɾlikte, ifade onlaɾın hipeɾbolik, komik mod içleɾinde basit geɾçeği soɾunlu bulundu tablolaɾın kullanılmasını sağlaɾ. İlk bakışta hiciv belki Hıɾistiyan manastıɾ scɾiptoɾia kendi hayatta kalma, eski metinleɾin büyük çoğunluğu kaybetti koɾunmasında biɾ daɾboğaz sağlanması putpeɾest Roma eleştiɾisi olaɾak okunabiliɾ.

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.
kaynak: wiki

Juvenal Sözleri 11 Adet

Aşağıdaki Juvenal sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Juvenal sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Doğa reddederse, öfke şiir yaratır.

Güzellikle faziletin birleşmesi nadirdir.

Asalet, bir ve biricik erdemdir.

Dürüstlük övülür ve ölür.

Koruyuculardan kim koruyacak?

Sakin ve mesut bir hayata ancak fazilet yolundan ulaşılabilir.

Yaşlılık, ölümden çok daha korkunçtur.

Eleştiri kargayı affeder, fakat bunun üzerine güvercin misafir gelir.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Sen daima sağlam bir kafan ve sağlam bir vücudun olması için dua et.

Cebi delik yolcu, hırsızın yüzüne şarkı söyler.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste