Jorge Angel Livraga Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Arjantinli şair, romancı, filozof, deneme yazarı, eğitimci Jorge Angel Livraga ait 44 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Jorge Angel Livraga kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Jorge Ángel Livraga Rizzi mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Jorge Angel Livraga
  • Adı: Jorge Angel Livraga
  • Doğum: 3 Eylül 1930
  • Ölüm: 7 Ekim 1991
  • Mesleği: Arjantinli şair, romancı, filozof, deneme yazarı, eğitimci
Jorge Angel Livraga Kimdir Sayfası

Bu sayfada Jorge Angel Livraga hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Jorge Angel Livraga sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Jorge Ángel Livraga Rizzi (3 Eylül 1930 - 7 Ekim 1991), en iyi kurulmuş ve Yeni Akropolis, uluslararası bir felsefi eğitim ve kültür örgütü yönettiği olan bilinen bir Arjantinli şair, romancı, filozof, deneme yazarı, eğitimci ve İtalyan mirasın öğretim görevlisi oldu hangi bazı ülkelerde bir mezhep olarak kabul edilir. O Uluslararası Philo-Bizans Akademisi ve Üniversite (IPHBAU) ve Uluslararası Burckhardt Akademisi (İtalya), Gerçek Orden de San Ildefonso y San Atilano bir şövalye, ve Société académique gümüş haç alıcı bir öğretim üyesi oldu Sanat Bilimleri Lettres (Fransa) sozkimin.com

Eserleri çeşitli dillere tercüme edilmiştir, İngilizce başlıkları roman Simyacı ve Ankor, Atlantis'in Son Prensi, yanı sıra doğa ve Teb Spirits, ezoterizm iki çalışmalarını içermektedir.

O Buenos Aires, Arjantin doğumlu ve Madrid, İspanya öldü.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Jorge Angel Livraga Sözleri 44 Adet

Aşağıdaki Jorge Angel Livraga sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Jorge Angel Livraga sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İyi bir davranış, iyi bir irade ve etkinlikle yapılır.

Yalnızca gerçeğin bilinmesi insanları özgür kılabilir.

Asıl öz bir tanedir, iyinin de kötünün de ötesindedir.

İnsanoğlu zaaflarının bile efendisi olmalıdır.

Ödevin tam olarak gerçekleştirilmesi gerçek bir nişandır. Bu bir onurdur.

Genellikle hakkında konuştuğumuz şeyden sessiz kaldığımızın on katı pişmanlık duyarız.

Alışkanlıklar, karşılarına akıl barajları inşa etmeniz gereken manevi sellerdir, böylece onların gücünü, doğru davranış ve sezgi kanallarına yöneltebiliriz.

Ruhsal zafer, cömertlerin, güçlülerin ve feragat edenlerin; hayat suyuna kaynak verenlerindir.

Gençlik, sadece meslek, aşk veya mutluluk için, yoğun hazırlanma dönemi değil, fakat İdeallerin sergileneceği bir zamandır. Haykırmak ve imkansızı istemek için bir zamandır; herşeyi fethetmek içindir.

Ruhsal zafer, cömertlerin, güçlülerin ve feragat edenlerin; hayat suyuna kaynak verenlerindir.

Sevgi ve aklın büyük yasasından uzakta yaşayanlar yalnız değillerdir, etrafları tutkular, korkular, nefretler ve diğer korkunç canavarlarla çevrilidir.

Hayatın karşına çıkardığı sırlar karşısında daima şunu hatırla; en basit ve en doğrudan olan neyse muhtemelen gerçek çözüm de odur.

İnsanların en büyük hatalarından biridir bu; neyi nasıl yapacaklarını bilirler ama zamanı geldiğinde sanki bilmiyormuş gibi davranırlar. Sorun daha fazlasını bilmekte değil, bildiklerini yaşayabilmektedir.

Gerçek pedagoji her zaman fedakarlıktır.

Doğada şüphe de iletişimsizlik de yoktur. Her şey tam olarak uyumludur ve bir bütünlük oluşturur.

Cesur insan korkusu olmayan insan değil korkuya rağmen ilerleyebilen insandır.

İnsanların yanılgısı, karşılaştıkları sorunları tam olarak açıklamadan önce, çözümleri istemeleridir.

Gerçekleştirme değeri olan işler sadece zor olan işlerdir; çünkü değerli olan ile zor olan arasında gizemli bir bağ vardır.

Nezaket, aynı zamanda cömertlik ve sevginin bir şeklidir.

Tüm dünyada hayalleri olmayan tek genç, battaniyesi olmayan tek bir yaşlı, eğiticisi olmayan tek bir çocuk olduğunda, hiçbir şekilde kendimizi rahat hissedemeyiz.

Doğada şüphe de, iletişimsizlik de yoktur.

Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.

İnsanlar Tanrıya ulaşmak için tapınaklar yapmış, Tanrı da insanlar kendisine ulaşsın diye doğayı yaratmış.

Ahenk, her zaman aynı şeyi yapmaktan değil, karşıtların oyunundan doğar; böylece bir hastaya en acı gelen şeyin ne olduğunu kendisi kadar hiç kimse anlamaz; kötülükte kendi içindedir çaresi de.

Sözler de tıpkı meyveler gibi henüz olmadan yenildiğinden hazımsızlık yapar. Eğer olgunluğu geçirmiş ve çürümeye başlamışlarsa, zehirlenirsin. Sadece, doğru zamandan sindirildiğinde, sağlıklıdır.

Ayrışma öldürebilir, sadece birleşme ve bütünleşme yeniden hayat verir.

Sadece erdemli bireyler daha iyi, daha güzel ve daha adil bir toplum oluşturabilirler.

Sabır, ebediyetin insanı sınamasıdır.

Sözler de tıpkı meyveler gibi henüz olmadan yenildiğinde hazımsızlık yapar. eğer olgunluğu geçirmiş ve çürümeye başlamışlarsa zehirlenirsin. Sadece doğru zamanda sindirildiğinde sağlıklıdır.

Sadelik hakikatin bir özelliğidir.

Ruhsal zafer, cömertlerin, güçlülerin ve feragat edenlerin; hayat suyuna kaynak verenlerindir.

Yasayı tanımak, acının demir parmaklıklarını yok edecek törpüdür.

Ben yaşamın karşısında ölü olmaktansa, ölümün karşısında yaşamayı tercih ederim.

Bir proje zevk verebilir, sadece bir ideal şeref verir. Bu da her durumun üzerinde olan spiritüel tamlıktır. Şeref içinde gülünür, ağlanır ve sakin olunur. Bunların hepsi bir aradadır, çünkü şeref bu dünyaya ait değildir ve onun değişimleri ve çelişkileri yoktur.

Cesaret, tehlikenin üzerine korkusuzca gitmek değil; korktuğu halde ilerleyebilmektir.

Umut ve coşku hareketi doğurur.

Bilgeliğe giden patikada adım adım ilerlenir.

Mesajsız bir sanat, mektupsuz bir zarfa benzer.

Bulunduğun yerde rahatsız isen, korkakça bir şekilde gerileme. Öne bir adım at ve kendini daha iyi hissedeceksin. Bu dünya ve herhangi bir dünyada tüm şeylerde başarılı olmanın anahtarı girişimciliği devam ettirmektir.

Mücadelenin olmadığı yerde liyakat de olmaz. Hayatın denemelerinin fırtınalı sularından geçmezsek, zaferin güçlü tadını almazsak, hiçbir şey vermeden her şeye sahip olmak isteyenlerin kendini beğenmiş bilinçsizliğinden sıyrılamayız.

Geçmişi değiştiremezsin, ama gelecek hala genç ve değiştirilmesi mümkündür.

Sadece erdemli olan bireyler daha iyi, daha güzel ve daha adil bir toplum oluşturabilirler.

Özgürlüğümüz; mecburiyetlerden vazgeçmek için bir özgürlük değil, bizim olan sorumlulukları üzerimize almak için bir özgürlüktür.

Uyum, benzerlerin değil, karşıtların oyunundan doğar.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

Öztürk

YAZ KARDEŞİM BUNLARI DA YAZ:
Alışkanlıklar, karşılarına akıl barajları inşa etmeniz gereken manevi sellerdir, böylece onların gücünü, doğru davranış ve sezgi kanallarına yöneltebiliriz. Jorge Angel Livraga
Genellikle hakkında konuştuğumuz şeyden sessiz

Perihan

Öztürk

Derin anlamlı güzel sözler: Tabiki anlayana, güncel konular magazin nedense insanların dikkatini daha çok çekiyor. Bazıları var ki; Düşündürüyor işte burası zor olsa gerektir. Kolaya kaçan toplumlar. Bireyde olamaz özgürde, Günümüzün en büyük sorunu bu, D

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste