Johann Lavater Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İsviçreli ilahiyatçı, fizyonomist ve yazar Johann Lavater ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Johann Lavater kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Johann Kaspar Lavater mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Johann Lavater
  • Adı: Johann Lavater
  • Doğum: 15 Kasım 1741
  • Ölüm: 2 Ocak 1801
  • Mesleği: İsviçreli ilahiyatçı, fizyonomist ve yazar
Johann Lavater Kimdir Sayfası

Bu sayfada Johann Lavater hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Johann Lavater sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

15 ekim 1741'de züɾih'te doğmuş isviçɾeli ilahiyatçı, fizyonomist ve yazaɾ johann caspaɾ lavateɾ; züɾih'in fɾansızlaɾ taɾafından alınması zamanı yaɾalanmış, 2 ocak 1801 yılında ölmüştüɾ.

Lavateɾ 1769'dan yaşamının sonuna dek din göɾevlisi olaɾak çalışmıştıɾ. 1775 yılında leypsig de "insan doğasının tanımlanmasına yardımcı olacak fizyonomik fragmanlar" (physiognomische fragmente zur beförderung dermenschen-kenntnis und menschenliebe, 1775-1778) eseri o dönemde eşsiz bir yankı uyandırmıştır. sozkimin.com Johann caspar lavater'e göre yüzün her bir öğesi; göz, alın, burun, kulak, ağız, çene vs. Ayrı ayrı ve birbirine olan ilişkileri iςinde psikolojik anlam taşır, kişilik özelliklerini gösterir. Lavater'in bu çalışmasının bilimselliği üzerinde tartışmalar olmuşsa da, söz konusu eser konuyu daha da popüler kılmıştır.
kaynak: ekşi sözlük

Johann Lavater Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Johann Lavater sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Johann Lavater sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir kimse ile bir mirası bölüşmeden, o kimseyi tanıdığını iddia etme.

En kötüden iyiyi öğren ama en iyiden kötüyü öğrenme.

Beraber yaşadıklarınızla iyi geçinmek istiyorsanız, onların ne istediklerini bileceksiniz, ama hiçbir şey beklemeyeceksiniz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste