Jim Rohn Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı girişimci, yazar ve motivasyon konuşmacısı Jim Rohn ait 21 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Jim Rohn kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Emanuel James Rohn mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Jim Rohn
  • Adı: Jim Rohn
  • Doğum: 17 Eylül 1930
  • Ölüm: 5 Aralık 2009
  • Mesleği: Amerikalı girişimci, yazar ve motivasyon konuşmacısı
Jim Rohn Kimdir Sayfası

Bu sayfada Jim Rohn hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Jim Rohn sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Asıl adı Emanuel James Rohn "Jim" Rhon 17 Eylül 1930'da Yakima, Washington'da doğdu. Emanuel ve Claɾa Rohn'un tek çocuğu olan Jim Rohn, Caldwell ve Idaho'daki kendileɾine ait olan çiftlikte büyüdü ve çalıştı.

Ameɾikalı giɾişimci, yazaɾ ve motivasyon konuşmacısı olan jim Rohn'un yoksulluktan zenginliğe uzanan hikayesinde geniş yeɾ tutan işi, kişisel gelişim sektöɾünde başkalaɾının da kendisinin etkisinde kalmasında büyük biɾ ɾol oynadı.

Kariyeri

Rohn ρrofesyonel iş hayatına Sears marketinde stok memuru olarak başladı. Bu süre zarfında bir arkadaşı John Earl Shoaff tarafından verilen seminerler için bir daveti verdi. 1955 yılında Shoaff'ın direkt satış şirketi olan AbundaVita distribütör olarak katıldı.

Rohn, 1957 yılında AbundaVita ile kendi distribütörlüğünü kurarak başka bir direkt satış şirketi olan Nutri-Bio'ya katıldı. sozkimin.com Bu noktada Shoaff dahil şirketin kurucuları ona akıl hocalığı yaρmaya başladı. Bu akıl hocalığından sonra Rohn şirketteki en büyük organizasyonlarından birini oluşturdu.

1960 yılında Nutri-Bio'nun Kanada'ya açılmasıyla Shoaff ve diğer kurucular Rohn'u bu organizasyonun başkan vekili olarak seçtiler.

1960'ların başlarında Nutri-Bio'nun dışarıya açılmasıyla, Rohn Rotary Club'taki bir buluşmaya konuşmacı olarak davet edildi. Bu daveti kabul ettikten sonra çeşitli yemek davetiyeleri ve etkinliklerde de konuşmacı olarak katılması istenmeye başladı.

1963'te Beverly Hills Hotel'de ilk genel seminerini verdi. Bütün ülkede seminerler vermeye, hikayesini anlatamaya ve kendi kişisel gelişim felsefesini öğretmeye başladı.

1970'li yıllar boyunca standart yağlar konusunda bir dizi seminer düzenlemiştir. Aynı zamanda, seminer ve kişisel gelişim atölyelerinin canlı sunulduğu "Adventures in Achievement" adı verilen kişisel gelişim işine katıldı. 40 yıldan daha fazla zamand tüm dünyada seminerler verdi.

Rohn 1970'lerin sonlarında Herbalife International'ın kurucusu Mark R Hughes ve motivasyon konuşmacısı Tony Robbins'e akıl hocalığı yaptı.

Rohn 1985'te Ulusal Konuşmacılar Birliği(National Speakers Association) mükemmel konuşma dalında CPAE Awardödülüne layık görüldü. Ayrıca 17 farklı ses, makale ve video medya yazardır.
kaynak: motivasyonkocu . com

Jim Rohn Sözleri 21 Adet

Aşağıdaki Jim Rohn sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Jim Rohn sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir şeyi yapmak isterseniz, bir yolunu bulursunuz. İstemezseniz de bir bahane bulursunuz.

Bir fikri yeterince uzun süre paylaşırsan, en sonunda iyi insanlara rast gelecektir.

Disiplin, hedefler ile bunların gerçekleşmesi arasındaki köprüdür.

Hayalleri olmayan insanlar, hayalleri olan insanlar için yaşarlar.

Klasik eğitim, hayatınızı kazanmanızı sağlar; kendinizi eğitmeniz ise size bir servet kazandırır.

Ya rüyalarınızı değiştirmeli ya da yeteneklerinizi artırmalısınız.

Hayatınız şans eseri daha iyi hale gelmez, değişimin eseri olarak daha iyi hale gelir.

Okuldaki eğitim, hayatınızı idame ettirmenizi sağlar. Kendinizi eğitmeniz ise, size bir servet kazandırır.

Başarısızlık basitçe, her gün tekrarlanan birkaç tercih hatası ile oluşur.

Vücudunuza iyi bakın. Çünkü yaşamak zorunda olduğunuz yegane yer orası.

Kararsızlık fırsat hırsızıdır.

Kendinize o kadar büyük bir hedef belirleyin ki, ona ulaşmaya çalışırken insanların yerinde olmayı isteyecekleri kişi haline gelin.

Yeteri kadar nedeniniz varsa, her şeyi yapabilirsiniz.

Eğer aptal bir insanı motive ederseniz, motive olmuş bir aptal elde edersiniz.

Önemli olan başınıza ne geldiği değil, bu gelenle ne yaptığınızdır.

Bırakın başkaları küçük hayatlarla yetinsin, siz sakın yetinmeyin. Bırakın başkaları küçük şeyler üzerine tartışsın, siz sakın katılmayın. Bırakın başkaları küçük acılarına ağlasın, siz sakın ağlamayın. Bırakın başkaları geleceklerini başkalarının ellerine versinler, siz sakın vermeyin.

Herhangi bir sorunu çözmek istiyorsanız şu üç soruyu kendinize sorun: Ne yapabilirim? Ne okuyabilirim? Kime sorabilirim?

Parayı genellikle kendinize çekersiniz, peşinden koşmazsınız.

İnsan, birlikte en çok zaman geçirdiği beş kişinin ortalamasıdır.

Bulunduğun yer seni memnun etmiyorsa, yerini değiştir. Ağaç değilsin.

Geliriniz doğrudan felsefenizle ilişkilidir, ekonomi ile değil.

Yorumlar 10 Adet

Perihan

Kral 53

Kısa bir dünya hayat için oldukça isabetli ve doğru çözüm önerileri. Bu çözüm önerilerini ötelerin ötesine taşımanın da yolları tespit edilmedikçe bu doğru bilgiler hep havada kalmış olur. Çünkü bu bilgiler neticesinde ulaştığımız her şeyi tıpkı Jim Ron gibi bırakıp gitmek gibi bariz bir gerçek de var önümüzde.

Perihan

Nərgiz

👌

Perihan

Hakim ege

Adeta yaşam nadir,sorunlarla nasil başedilir, mūcadele, azim, ve ilham kaynağıdir. Nur icinde yatsın

Perihan

İnanç Deniz

Muhteşem bir Motivasyoncu fikirlerinden her zaman ilham almışımdır #SİNERJİ sağlıklı Beslenme ve kilokontrol merkezi Malatya

Perihan

Ali Karababa

[31884] numaralı söz için:
Okuldaki egitim her telden calar, cok genis ve cogunlukla ise yaramaz bilgileri icerir.
Kendini egitmek demek, belli bir alanda uzmanlasmak demektir.
Uzman olmak demek, aranan ADAM olmak demektir.

Perihan

herbal_filiz_kilo_ instagram

harika birisi neşeli bilge ve eğitici... ondan çok şeyler aldım etkilendim...onun öğrettiği şeyler doğrultusunda daha ileri gideceğime eminim

Perihan

bağış

harika bir insan ve anlatım

Perihan

herbalifesiparis_

Iyi ki Jim Rohn gibi harika bir mentorun calismayi tercih ettigi sirketteyim . Herbalife ürünleriyle %100 sonuç aliyoruz.

Perihan

herbalifedilara

gercekten cok motive edici biri ! !
instagram bleib24_fit_hbg den bana ulasip saglikli beslenmeye baslamak isterseniz buyrunuz

Perihan

Şevki yilmaz

Adamin dibi

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste