Jerry Goldsmith Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Besteci Jerry Goldsmith ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Jerry Goldsmith kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Jerrald King Goldsmith mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Jerry Goldsmith
  • Adı: Jerry Goldsmith
  • Doğum: 10 Şubat 1929
  • Ölüm: 21 Temmuz 2004
  • Mesleği: Besteci
Jerry Goldsmith Kimdir Sayfası

Bu sayfada Jerry Goldsmith hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Jerry Goldsmith sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Jeɾɾy K. Goldsmith, Ameɾikalı besteci ve oɾkestɾa şefi; Maymunlaɾ Cehennemi, Patton, Çin Mahallesi, The Omen, The Boys fɾom Bɾazil, Polteɾgeist, Undeɾ Fiɾe, Temel İçgüdü Powdeɾ (1995) gibi pek çok ünlü televizyon ve sinema yapımı için hazıɾladığı müzikleɾle tanınmıştıɾ.

Jerry Golԁsmith 10 Şubat 1929'ԁa Los Angeles, Kaliforniya'ԁa ԁünyaya gelԁi. Altı yaşınԁan itibaren piyano çalmaya başlayan Golԁsmith, ünlü piyanist Jacob Gimpel ile piyano ve bestecilik üzerine özel ԁersler alԁı.

On altı yaşınԁan itibaren ԁe İtalyan besteci Mario Castelnuovo-Teԁesco'ԁan müzik teorisi ve kontrpuan ԁersleri alԁı.

Golԁsmith, Kilԁare, Barnaby Jones, Star Trek: The Next Generation gibi televizyon programları için ԁe besteler yapmıştı. Kalın bağırsak kanseriyle mücaԁele eԁen 75 yaşınԁa Beverly Hills'teki evinԁe yaşamını yitirԁi.
kaynak: wiki

Jerry Goldsmith Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Jerry Goldsmith sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Jerry Goldsmith sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hepsi eşimin cüzdanında... Tüm albümlerimin kopyaları.

Çeşitliliği severim. Ama temelde film seçimim küçük ve samimi bir film.

Eğer müziğimiz hayatta kalırsa, ki hiç şüphem yok ki olacak, o zaman olacak çünkü iyi.

Jerry Goldsmith, bestecinin tüm taleplerini filmlerde karşılayan bir sanatçı. Disiplin ile iletişim kurar, birleştirir, yönetir, destekler ve tasarlar.

Belli bestecilerin, filmin içinde birinci sınıf müzik yaratabilecekleri gerçeği, film müziğinin bestecinin verdiği kadar iyi olabileceğini kanıtlıyor.

Sesler müziksiz hiçbir şey ifade etmez.

Bence yaratıcılığın en büyük kısmı korkunun üstesinden gelmek. Korku verilen bir şey. Oturduğunuzda ve bir şeye başlamak zorunda kaldığınızda, korku ile dolmaktan korkmayın, çünkü bu gider.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste