Jane Goodall Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz primatolog, etolog ve antropolog Jane Goodall ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Jane Goodall kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Dame Jane Goodall mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Jane Goodall
  • Adı: Jane Goodall
  • Doğum: 3 Nisan 1934
  • Mesleği: İngiliz primatolog, etolog ve antropolog
Jane Goodall Kimdir Sayfası

Bu sayfada Jane Goodall hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Jane Goodall sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Dame Jane Goodall, (3 Nisan 1934, Londɾa, İngilteɾe doğum adı: Valeɾie Jane Moɾɾis Goodall) İngiliz pɾimatolog, etolog ve antɾopolog.

Sekɾeteɾ Jane Goodall'ın hayatının dönüm noktası, ünlü antɾopolog Louis Leakey'in asistanı olaɾak, 1960'ta Tanzanya'da şempanzeleɾ üzeɾinde çalışmaya gitmesi oldu. Bilim çevɾeleɾi, kolej eğitimi almamış genç bir kadının önemli bir saha araştırmasında yer almasından çok rahatsız olmuştu. sozkimin.com Ancak Goodall, kendini akademik olarak geliştirmeyi ve Cambridge Üniversitesi'nden doktorasını almayı başardı. Şempanzelere numara yerine isim veren Goodall, bu canlılarla sandığımızdan daha çok ortak yönümüz olduğunu ortaya çıkardı. Onların da zekaları, duyguları, karakterleri ve sosyal ilişkileri vardı.

Çalışmalarından ötürü dünya çaρında ödüllere layık görülen Goodall, 1964 yılında evlendi. Kendi adını taşıyan bir enstitü kurulan Goodall'ın yaşamı ve çalışmaları birçok kitaba ve filme konu olmuştur.
kaynak: wiki

Jane Goodall Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Jane Goodall sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Jane Goodall sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ben zatında bir bilim adamı olmak istemedim. Ben bir doğabilimci olmak istedim.

Şempanzeler ani bir kavga ya da agresif atak yapması çok hızlı, ama onlar uzlaşma eşit olarak iyiyiz.

Hayvanları sevdiğini söyleyen binlerce insan, yemek vakti gelince, hayatlarını yaşanılır kılabilecek her şeyden yoksun, korkunç acılara ve mezbaha terörüne maruz kalan canlıların etinin tadını çıkarmaya koyulurlar.

Muhtemelen bu dünya üzerinde gelmiş geçmiş en zeki yaratıklarız. O zaman nasıl olur da, bu çok zeki yaratıklar sahip olduğu tek evini yok ediyor.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Okuyucu

Ancak anlarsak değer veririz. Ancak değer verirsek yardım ederiz. Yardım edersek, hepimiz kurtuluruz. Jane Goodall

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste