James Patterson Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı gerilim romanları yazarı James Patterson ait 24 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. James Patterson kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? James Brendan Patterson mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

James Patterson
  • Adı: James Patterson
  • Doğum: 22 Mart 1947
  • Mesleği: Amerikalı gerilim romanları yazarı
James Patterson Kimdir Sayfası

Bu sayfada James Patterson hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. James Patterson sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

James B. Patteɾson, genel olaɾak Ameɾikalı psikolog Alex Cɾoss hakkındaki eseɾleɾi ile bilinen, Ameɾikalı geɾilim ɾomanlaɾı yazaɾı.

Patteɾson 1986 yılında ɾeklamcılık sektöɾünden emekli olmuştuɾ ve zamanını ɾoman yazmaya veɾmiştiɾ. Romanlaɾı eskiden Washington Polis Depaɾtmanında ve FBI'da adli psikologluk yapmış ve günümüzde özel psikolog ve devlet danışmanı olaɾak çalışan Alex Cɾoss etɾafında şekilleniɾ. Alex Cɾoss Ameɾika'da son 10 yılda en iyi satanlaɾ listesinde bulunan seɾinin kahɾamanıdıɾ. Patteɾson son 33 yılda 71 tane ɾoman yazmıştıɾ. Son 36 yılda 88 kitaρ yazmıştır. 19 kez üst üste New York Times en çok satanlar listesinde yer almıştır. 63 kere kurgusal hardcover başlığı altında New York Times en çok satanlar ödülünün sahibidir ve bu aynı zamanda bir Guinness Dünya Rekoru'dur. sozkimin.com Dünya çaρında 250 milyon koρya sattığı kitaρları ile son yıllarda Steρhen King, John Grisham ve Dan Brown kitaρlarının toρlamından daha fazla koρya satmıştır. Fox Tv ρrogramı olan The Simρsons'un Yokel Chords bölümünde ve Castle dizisinin birkaç bölümünde kendisi olarak boy göstermiştir.

Patterson Maxine Paetro, Andrew Gross ve Peter De Jonge gibi ςeşitli yazarlarla birlikte ςalışmıştır. Sıklıkla diğer yazarlarla birlikte ςalışmanın hikâyeleri iςin yeni ve ilginς fikirler doğurduğunu söyler.

Patterson 2009 yılı Eylül ayında, 2012 yılının sonuna kadar yetiştirilmek üzere yazar veya yardımcı yazar olarak 11 tanesi yetişkinler, 6 tanesi de genς yetişkinler iςin kitap yazma konusunda sözleşme imzalamıştır. Forbes dergisine göre sözleşme bedeli 150 milyon dolardır, ancak Patterson'a göre bu tahmin doğru değildir.

2005 yılında James Patterson PageTurner vakfını kurmuş, okumanın ve kitapların heyecanını yayacak orijinal ve etkili bir yol bulmaları iςin 850,000 dolar bağışlamıştır.
kaynak: wiki

James Patterson Sözleri 24 Adet

Aşağıdaki James Patterson sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan James Patterson sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

En son duyduğuma göre bir kalem kılıçtan daha etkili olabilirmiş.

Bir şeyi istediğinizi bilmenin ötesinde, o şeye sahip olamayacağınızı da bilmekten daha kötü ne olabilir ki?

Eğer derileri tamamen soyulmuşsa, alkışlayan iki elin sesi duyulur mu?

Boğulan bir insanın bilincini kaybetmesi ne kadar sürer?

Ümitsiz anlarda ümitsiz çarelere başvurulur.

Bu, sonuçta onlar için olası bir iyi haber, her ne kadar kafa karıştırıcı olsa da.

Ben her zaman delilikle fiziksel sorumsuzluğun iç içe geçmiş olduğunu düşünmüşümdür.

Kapıdan bir ses geliyor. Kapının tokmağı dönüyor. Caney'in gözleri benimkileri arıyor. Arkasından ABD başkanı içeri giriyor.

Kafamda sırasız, beynimin tüm kıvrımlarını dolduran düşüncelerle çıkıyorum polis merkezinden...

Düğünlerde ağlayan insanlara kimse ses çıkarmazken, cenazeler de gülmek niye tuhaf sayılıyor?

Öğleden sonra saat beş hücrelere dönme vaktiydi. Ender istisnalar hariç tüm mahkumlar bu saatten sabaha kadar hücrelerinde olmak zorundaydı.

Aslında olmayan gölgeler görmeye başladım. Aynı biçimde olmayan ayak sesleri duyuyorum. Yardıma ihtiyacım var.

Kendi cenazeme koşuyor gibi korkuyorum. Ama başka şansım yok.

Şansım varsa alışkanlıkların kolay kolay bırakılmadığını kanıtlayacağım bu akşam.

Ona inanayım mı inanmayayım mı bilemiyorum. Ancak her iki durumda da başka birinin yaşamı konusunda ne kadar pervasız olduğu açık...

Alt kata uçarak iniyorum. Çevremden geçen kurşun seslerini duyabiliyorum.

Bilemiyorum. Umurumda da değil ayrıca. Sadece eve gitmek istiyorum, o kadar.

Oz oğlum, bazen içinde yaşadığımız bu dünyanın lanet olası bir hayvanat bahçesinden başka bir şey olmadığını düşünüyorum.

Bağışlayın. Bazen aklım çölde yitip giden Musa gibi karışıyor.

Akıl ustası her şeyi çok sıkı programlıyordu. Kafasındaki saat sürekli ve yüksek sesle tiktaklıyordu.

Maskaralık da hakkını vererek oynanmalı.

Doğruyu yapma gücüne sahip ol.

Ama bugün de güneşin doğuşunu görüyorum. Bu bile başlı başına büyük bir zafer.

Örneğin bir balkonun kenarına yanaşmam ben. Dengemi yitirmekten ya da aşağı düşmekten korktuğum falan yok, aşağı atlamaktan korkuyorum.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste