James Frazer Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İskoç insanbilimci, yazar ve halk bilimci James Frazer ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. James Frazer kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? James George Frazer mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

James Frazer
  • Adı: James Frazer
  • Doğum: 1 Ocak 1854
  • Ölüm: 7 Mayıs 1941
  • Mesleği: İskoç insanbilimci, yazar ve halk bilimci
James Frazer Kimdir Sayfası

Bu sayfada James Frazer hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. James Frazer sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

James George Frazer (d. 1 Ocak 1854, Glasgow, İskoçya ' ö. 7 Mayıs 1941), İskoç sosyal antropolog.

İskoç insanbilimci, yazar ve halk bilimci James George Frazer, 1 Ocak 1854'de Glasgow'da doğdu. Babası Rahipti. 1869-1874 arasında Glasgow Üniversitesi'nde eski Yunan ve Latin Edebiyatı öğrenimi gördü. sozkimin.com Frazer'ın insanbilimine ilk ilgisi, İngiliz evrimsel insanbilimci Edward Tylor'ın 1871'de yayımlanan "Primitive Culture" (İlkel Kültür) kitabını okumasıyla başladı. 1874-1879 arasında Cambridge Üniversitesine bağlı Trinity College' da öğrenci iken din bilimci W Robertson Smith ile tanışması bu ilginin artmasında önemli rol oynadı.

Fɾazeɾ, 1879 da Tɾinity College' da öğɾetim üyesi oldu. 1907-1908 yıllaɾını, toplumsal insanbilim pɾofesöɾü ünvanı alan ilk kişi olaɾak Liveɾpool Üniveɾsitesi'nde geςiɾdi. Eɾtesi yıl Cambɾidge'e döndü ve yaşamı boyunca bu üniveɾsitede çalıştı. 7 mayıs 1941 taɾihinde Cambɾidge'de öldü.
kaynak: wiki

James Frazer Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki James Frazer sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan James Frazer sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Dünya büyük adamların düzeyinde yaşayamaz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste