İşte tam da bu adam! / Köpeği okşamak için eğilen çocuğa bakın! / Kadın, Rahi...

söz kimin

Bu sayfada Fra Filippo Lippi tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Fra Filippo Lippi şöyle demiştir: İşte tam da bu adam! / Köpeği okşamak için eğilen çocuğa bakın! / Kadın, Rahi... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

İşte tam da bu adam! / Köpeği okşamak için eğilen çocuğa bakın! / Kadın, Rahibinin yeğeni gibi geliyor / Astımını önemsemek için: hayat bu!

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gönlümün şiirine başlık olsan, iki dizemin üstüne yığılır kalırım her kafiyede...

İblis manevi makam sahibiydi. Emre uymadı, makamından sukut etti, yere indirildi, şeytan oldu. Hep kibri yüzünden!

Böyle böyle laf taşıyarak akşama kadar bütün şehri baştan sona dolaşır

Hayır hayır mey us olmayalım Biz ölmedik, yaşıyoruz... Bu memlekete göz diken kuvvetleri yakacak, eritecek hararetimiz, hem de pek mebzul. Yalnız, bunu da unutmasınlar ki, Çanakkale kahramanlarının, mavibeyaz kucağında haç taşıyan Yunanlılığın canavar hakimiyeti altında yaşatacak tek hemşiresi, tek bir validesi, ufak bir Türk benliği yoktur. Ve illâ Avrupa, Neron gibi bir şair olmak istiyorsa, bizler, kendi ellerimiz, kendi varlığımızla, binalarımızı, topraklarımızı cayır cayır yakar ve beşeriyetin paslanan vicdanına Roma nın yanışından feci bir sahne-i şiir ve hayâl yaratmakta gecikmeyiz. Çünkü tarihimiz var. Çünkü bizi tel'in edecek ecdadın ruhu, ahfadın feryadı var. Çünkü herşeyden üstün namusumuz var...

Ömrünü fenaya değil de Baki'ye harcarsan, beklediklerin sana verilecektir, bekle gör!

Güne sevdiğin müzikle başla.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste