İnsanoğlunun evrendeki en saygın varlık olduğu kanısına, bu konuda aksini söy...

söz kimin

Bu sayfada Lichtenberg, Alman doğa bilimleri, astronomi ve matematik profesörü, yazar Georg Christoph Lichtenberg tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Georg Christoph Lichtenberg şöyle demiştir: İnsanoğlunun evrendeki en saygın varlık olduğu kanısına, bu konuda aksini söy... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Georg Christoph Lichtenberg

İnsanoğlunun evrendeki en saygın varlık olduğu kanısına, bu konuda aksini söyleyen başka hiç bir yaratığın bulunmadığına bakılarak ulaşılabilir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yorumlar, nedenler önemsizdi; kesin değildi. Önemli olan insanın edimleriydi. Değişmez tek bir kesinlik vardı insan için: Ölüm.

Hayal edebilirseniz yapabilirsiniz. Her şeyin bir fareyle başladığını hiç aklınızdan çıkarmayın.

Yönetimin bir suçlu veya hırsız tarafından garanti altına alındığı bir cumhuriyette onurlu insanların öldürülmesi veya hapsedilmesi olağandır.. Beni lanetleyin. Bunun hiçbir önemi olmayacak, çünkü tarih benim yanımda yer alacak.

Savaşta silah yerine öğretmen kullansaydık, zafer mutlaka bizim olurdu.

Pek çok kişi, pek çok köy, pek çok il, pek çok ülke bazen tek bir tiranın (gaddar, acımasız) yönetiminden acı çeker; oysa bu tiranın, onların kendisine verdiği güçten başka bir gücü yoktur ve bu tiran, onlar kendisiyle çatışmak yerine katlanmayı tercih ettiği sürece onlara hiçbir zarar vermez.

Kalbi yorgun olanın dili keskin olurmuş. Ya kalbi yorgunun yanında olmayacaksın ya da yanında olduğunun kalbini yormayacaksın.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste