İnsanoğlu yüksek düzeye ulaştığı zaman bile duygunun tutsağı olmaktadır....

söz kimin

Bu sayfada Türk arkeolog Ekrem Akurgal tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ekrem Akurgal şöyle demiştir: İnsanoğlu yüksek düzeye ulaştığı zaman bile duygunun tutsağı olmaktadır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ekrem Akurgal

İnsanoğlu yüksek düzeye ulaştığı zaman bile duygunun tutsağı olmaktadır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İnsanın varlığı, çelişkiler görülmedikçe belirli bir noktanın ötesine geçemez. Varlığınızı değiştirmek için doğrudan, yorum yapmadan kendini gözlemleme yoluyla içinizdeki çelişkileri fark etmeye başlamalısınız.

Sovyetler birliği dağıldıktan sonra kgb'nin belgelerinden görüyoruz ki, türkiye'deki sosyalistlerin pek çoğu maaşa bağlanmışlar orada. Bugün de alman vakıflarından, amerikan vakıflarından maaş alarak, avrupa fonlarından para alarak, onlar adına hareket eden pek çok basın yayın organlarında görevli isimler vardır ve bunlar artık ayıp olmaktan da çıkartılmıştır. Maalesef türkiye bu noktaya gelmiştir.

Aldık namesini üstadımızın, Kuş kondu ve öttü ve uçtu gitti. İki rûh cennetin dergâhı içre, Görmeden görüştü, konuştu gitti.

Gençliğin görevi, yozlaşmayla savaşmaktır.

Kalem sahibi kimseler birçok büyük işler yapabilirler. Ancak, fikirlerinin yaşaması pahasına kendilerini feda etmeleri şartıyla.

Birgün gelecek para hiç bir seyi satın alamayacak. İşte o gün krediniz geçmişteki insanliğiniz olacak.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste