İnsanların göründükleri gibi olduklarını sanmamalısınız....

söz kimin

Bu sayfada Agatha Christie tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Agatha Christie şöyle demiştir: İnsanların göründükleri gibi olduklarını sanmamalısınız.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

İnsanların göründükleri gibi olduklarını sanmamalısınız.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Konuşurken hiçbirşey söylemeyebilirsiniz, fakat susarken değil.

Zayıf düştüğü yönleriyle dalga geçebilen bir insan onları aşma yolunda epey mesafe kat etmiş demektir. Tabu olmaktan çıkardığın, gülünecek, sıradan bir espri konusu haline getirdiğin düşman zarar veremez sana.

Soytarıyla soytarının dilinde konuşun.

Ölüm Yapraklar üşürken dökülür; Ağaçlar kışa soyunurken ölür. Nedir acelesi ecelin? Daha bitmeden yaşama sevincim. Neden bu kadar soğuk ellerim? Gözlerim aynı noktada donuk. Nedir bu sonsuz karanlık? Ve bu bitmeyen yalnızlık. Nereden çıktı bu tabut? Ne işim var benim içinde? Ve bu kalabalık. Yüzler; bu yüzler hep tanıdık. Herkes birakıp gitmiş. Geceye sessizlik çökmüş. Gözlerim hâlâ açık, Ve bitmeyen yalnızlık.

Politika için yaratılmadım. Çünkü hasmın ölümünü istemekten ya da kabul etmekten acizim.

İnsanlara kendi akıllarına saygı duymaları ve cesur olmaları telkin edilmeli ve kendileri için arkasından koşması gereken hayallere gereksinimleri varsa, doğruluk, iyilik ve barış sevgisini benimsemeleri öğretilmelidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste