İnsanların arasında kalacaksınız ama insan olma hakkınızı yitireceksiniz....

söz kimin

Bu sayfada Fransız siyasi düşünür ve tarihçi Alexis de Tocqueville tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Alexis de Tocqueville şöyle demiştir: İnsanların arasında kalacaksınız ama insan olma hakkınızı yitireceksiniz.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Alexis de Tocqueville

İnsanların arasında kalacaksınız ama insan olma hakkınızı yitireceksiniz.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Şarap içmek için binlerce dost bulunur; bir dostunu da gam ortağı olarak sakla.

Kim söylemiş beni Süheyla'ya vurulmuşum diye? Kim görmüş, ama kim, Eleni'yi öptüğümü, Yüksekkaldırım'da, güpegündüz? Melâhat'i almışım da sonra Alemdar'a gitmişim, öyle mi? Onu sonra anlatırım, fakat Kimin bacağını sıkmışım tramvayda? Güya bir de Galata'ya dadanmışız; Kafaları çekip çekip Orada alıyormuşuz soluğu; Geç bunları, anam babam, geç, Geç bunları bir kalem; Bilirim ben yaptığımı. Ya o, Muallâ'yı sandala atıp, Ruhumda hicranın'ı söyletme hikâyesi?

Benim için yazmak, basitçe parmaklarımın arasında düşünmek.

Annesinden dayak yediği halde, yine 'anne' diye ağlayan bir çocuktur aşk.

Acı, büyümenin bir parçasıdır. Ve unutmayın, bir şey canınızı yaktığında içinizdeki başka bir şey bastırılmıştır. Açıdan kaçınmaktansa içine dalın. Bırakın canınız yansın! Tamamen acısın ki yara tamamen açılsın. Yara bir kere tamamıyla açılırsa iyileşmeye başlar. Acıyı hissettiğinizde ondan kaçarsanız, acı içinizde kalır ve tekrar tekrar karşınıza çıkar.

Benim yasa çerçevesinde cezalandırılmam gerekir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste