İnanılması en zor dedikodular, aptalların belleğinde en uzun süre kalanlardır...

söz kimin

Bu sayfada Oyun yazarı, şair ve roman yazarı Alfred de Vigny tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Alfred de Vigny şöyle demiştir: İnanılması en zor dedikodular, aptalların belleğinde en uzun süre kalanlardır... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Alfred de Vigny

İnanılması en zor dedikodular, aptalların belleğinde en uzun süre kalanlardır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir Tarih Yorumu Başkaları karar veriyor senin yerine seni bildiğini tanıdığını sananlar seni değil sadece kendilerini savunanlar ama ne su içmişler seninle, ne yola gitmişler, o, diyorlar, şunu yapar bunu yapmaz o, diyorlar şunu sever bunu sevmez o, diyorlar, kışın hiç güneye gitmez sıcak bölgelere göçmen kuşlar gibi; senin eller yakan hasretini anlayamayanlar...

Eğer depresyondaysanız, geçmişte yaşıyorsunuz. Eğer endişeliyseniz, gelecekte yaşıyorsunuz. Eğer kendinizle barış içindeyseniz, şu an da yaşıyorsunuz.

Güzel fakat uygulaması olanaksız sözler, kokusuz güzel çiçeklere benzer.

Çocuğum biz silah tutmak için doğmadık, sevmek için doğduk.

Kim sana başarısız diyebilir ki? Sen inandıklarını yaşarken, hamurunu işlerken, gülümserken, huzurluyken, yüzünde renk varken kim sana başarısız diyebilir ki? Dese de ne olur ki? Başkalarının biçtiği kaftanı giymek için kendinden vazgeçenler arasında olmamaktan daha değerli ne olabilir ki? Bir de üzerine sevebilmeyi ve sevilebilmeyi koyduysan daha ne olsun.

Gördüklerini değerlendiremiyor, düşündüklerini söyleyemiyorsan, Nefes alman seni ot olmaktan kurtarmaz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste