İkimizden biri kurban edilecek olsa her zaman ben oluyorum....

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı yazar Joyce Carol Oates tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Joyce Carol Oates şöyle demiştir: İkimizden biri kurban edilecek olsa her zaman ben oluyorum.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Joyce Carol Oates

İkimizden biri kurban edilecek olsa her zaman ben oluyorum.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir başkası için vâsi, kefil ve vekil olup haksızlık yüzünden dünya ve ahirette zelil olma!

İnsan, eğitilmesi zorunlu olan tek yaratıktır.

Hayat bazı insanlar için dudak tiryakiliği. Kelimeleri ve duyguları içlerine çekmiyorlar.

Vasiyet Geniş yaylaların ortasında bir mezara, sevgili Ukrayna’ma, gömün beni öldüğümde. Yattığım yerden geniş ovalar görünsün. Görünsün Dnipro ve görünsün yamaçları nehrin. Görünsün, duyulsun kükremesi nehrin. Ukrayna’dan mavi denize düşman kanını alıp götürünce Dnipro; her bir şeyi, tarlaları ve tepeleri terk edip dua etmek için Tanrı’ya varacağım. O güne kadar Tanrı’yı tanımıyorum. Gömün beni ve kalkın ayağa! Kırın zincirlerinizi ve yıkayındüşmanın kanıyla özgürlüğü! Ve beni büyük ailemizde, özgür ailemizde, yeni ailemizde şefkatle ve usulca anmayı unutmayın. 25 Aralık 1845, Pereyaslav Taras Şevçenko Çeviri: Ulaş Gökçe, 2014

Bir tango söyleyecek en melodik sese sahip olmak yeterli değildir. Hayır. Sen de hissetmek zorundasın. Ruhunu yaşamak zorundasın.

Türkiye tarihinde bir çerkez ethem olayı, bir mustafa suphi olayı ve bir inönü zaferi olayı var. Her biri ayrı ayrı yerlerde ve ayrı ayrı tarihlerde anlatılıyor. Şimdiye kadar yapılmayanı yaptım: hepsini beraber anlatmaya çalisttm. Başardığımı sanıyorum. Çünkü çok zor değil. Hepsi de 1920 yılı sonbaharında başlıyor ve 1921 ocak ayı sonunda bitiyor. Üçü de iç içe. Şu anlamda: çerkez etem ve mustafa suphi'yi temizlemeye kararlı anadolu ihtilâlcileri, temizlik hareketlerini maskeleyebilecek bir zafer arıyorlar. Mutlak yaratmak zorunluluğunu duyuyorlar. İnönü'de yaratıyorlar.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste