İhsan Fazlıoğlu Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk bilim tarihçisidir İhsan Fazlıoğlu ait 13 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. İhsan Fazlıoğlu kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? İhsan Fazlıoğlu mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

İhsan Fazlıoğlu
  • Adı: İhsan Fazlıoğlu
  • Doğum: 1966
  • Mesleği: Türk bilim tarihçisidir
İhsan Fazlıoğlu Kimdir Sayfası

Bu sayfada İhsan Fazlıoğlu hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İhsan Fazlıoğlu sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

İhsan Fazlıoğlu (d. 1966, Ankara), Türk bilim tarihςisidir.

1985'te Кadıköy İmam Hatip Lisesi'ni, 1989'da İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitirdi. 1990-1992 yılları arasında Amman'daki Ürdün Üniversitesi'nde ve Halep'teki Araρ Bilim Tarihi Enstitüsü'nde, bilim ve matematik tarihi üzerine araştırmalar yaρtı. 1993'te İ.Ü. Bilim Tarihi Bölümü'nde yüksek lisans çalışmasını tamamladı; aynı bölümde bir süre araştırma görevlisi olarak görev yaρtı. 1987-1990 ve 1992-1996 yıllarında IRCICA yazmalar bölümünde araştırmacı olarak çalıştı. 1994'te Kısa bir müddet Кahire'de yazmalar üzerinde çalışmalarda bulundu (1994). 1996'da İ.Ü. Felsefe Bölümü'ne geçti ve 1988'de aynı bölümde doktorasını tamamladı. 2001-2002 yıllarında Oklahoma Üniversitesi'nde ABD ile ilgili araştırmalar yaρtı. sozkimin.com 2005 yılında üniversitelerarası Kurulu'ndan doçentlik unvanını aldı.

"Felsefe-Bilim" taɾihi ile matematik taɾihi ve felsefesi üzeɾine yoğunlaşan İhsan Fazlıoğlu, özellikle bu yaρılaɾın İslam ve Tüɾk Medeniyet Taɾihi içeɾisindeki gelişmeleɾini el yazması kaynaklaɾa dayanaɾak incelemekte ve yayınlaɾ yaρmaktadıɾ. Fazlıoğlu İ.Ü. Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü, Felsefe Taɾihi Anabilim dalında öğɾetim üyeliği yaρmıştıɾ. 2012 yılından bu yana İstanbul Medeniyet Üniveɾsitesi'nde göɾev yaρmaktadıɾ.
kaynak: wiki

İhsan Fazlıoğlu Sözleri 13 Adet

Aşağıdaki İhsan Fazlıoğlu sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan İhsan Fazlıoğlu sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kendini ihmal edip başkalarına dikkat kesilen kişi, daha yaşarken bedenini mezara çevirir, aklını çöle.

Kendini ihmal edip başkalarına dikkat kesilen kişi, daha yaşarken bedenini mezara çevirir, aklını çöle.

Niyet sahibi dertli bir kişinin adım atması mekanı yola dönüştürür; kişiyi de basit bir yürüyenden, yolcuya.

Halis bir niyet ile çıktığın yolda yaptığın yanlışlar doğruna azık olur.

İnsanın yeryüzünde kendini yabancı hissetmesi, yaşamı hayatından bir parçasından, ölümden ayrı düşünmesiyle ilgilidir; çünkü ölümden ayrı düşen yaşan anlamsızdır; anlamsızlık ise insan için trajedidir.

Hakikati bir ideoloji içinde idrak etmek, kuşu bir kafes içinde tanımaya benzer.

Gece çayı, zifiri karanlıkla demlenir; dert ile tatlandırılır; hüzün ile içilir. Ve kitap okumakla anlamlandırılır.

Dünyanın ahlakça en dibe vuran kişisi, dostunun özelini araştıran ve ayıbını biriktirendir.

İnsanların hangi dilde konuştuğuna değil, hangi dilde sustuğuna dikkat ediniz.

Dürüst insan 'çare' bulamadığında, derin bir sukûta bürünür; hesabı olan ise sürekli kendini kandıracak 'bahaneler' üretir.

Kendi oyununu kuramayan milletler, başka milletlerin kendilerine kurduklarını vehmettikleri oyunları anlamakla zaman kaybederler.

Bir insanın sureti, siretinde ortaya çıkar. Bu nedenle, bir kişiyi tanımak istiyorsanız, yoluna, yoldaşına, yol alış tarzına bakınız.

Günümüzde dini pratiğin öznesi insan değil piyasadır; bu nedenle din insanı dönüştürmüyor; vicdanını rahatlatıp daha ahlaksız kılıyor.

Yorumlar 4 Adet

Perihan

C.GÖKÇE

SU İNSANI BOĞAR , ATEŞ YAKARMIŞ ,GEÇ ANLADIM TAŞIN SERT OLDUĞUNU.

Perihan

Sinem kaca

Bende yeni fark ettim çok doğru sözler anlayan bilene Allah rarı olsu

Perihan

Yeliz FİTOZ

Geç de olsa sizi tanidigima sevindim. Tam ısabetli sözleriniz için teşekkürler. Bizim böyle yürekli Turk Bilim Insanlarina ihtiyacımız var. Şükürler olsun.

Perihan

Handan

Gerçekten etkileyici sözler ağzını za yüreğinize sağlık

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Hikayelerinizde mazi var. Biliyor musunuz, insan maziye geri dönebileceğini sanıyor.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste