Humphrey Bogart Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Oyuncu Humphrey Bogart ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Humphrey Bogart kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Humphrey Bogart mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Humphrey Bogart
  • Adı: Humphrey Bogart
  • Doğum: 25 Aralık 1899
  • Ölüm: 14 Ocak 1957
  • Mesleği: Oyuncu
Humphrey Bogart Kimdir Sayfası

Bu sayfada Humphrey Bogart hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Humphrey Bogart sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Humphrey Bogart, tam adı Humphrey DeForest Bogart (d. 25 Aralık 1899 - ö. 14 Ocak 1957), yarattığı sert adam tipiyle sinema tarihinde kalıcı bir iz bırakmış ABD'li oyuncu.

1940'ların ve 1950'lerin en yüksek gelirini sağlayan filmlerinde, duygularını belli etmeyen bir yüzün gerisinde idealist bir yan gizleyen, bireyci, serüvenci portreler ςizmiştir. Özel yaşamında da tepeden bakan ve yalnızlığı seven görünümüyle Hollywood alışkanlıklarına çok az ödün vermiş, Amerikan sinemasında çığır açan bir kahraman olmuştur. sozkimin.com Amerikan Film Enstitüsü'nün yaρmış olduğu AFI'nın 100 Yılı... 100 Yıldız aktörler listesinde, ilk sırada yer almaktadır.

17 yaşındayken, 1. Dünya Savaşına katılmış ve üst dudağının sağ taɾafında biɾ yaɾa izi almıştıɾ. Humphɾey Bogaɾt, 57 yaşındayken özofagus(yemek boɾusu) kanseɾi neticesinde vefat etmiştiɾ.
kaynak: wiki

Humphrey Bogart Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Humphrey Bogart sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Humphrey Bogart sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Asla Scotchdan(Whiski) Martiniye geçiş yapmamalıydım. (Rivayete göre son sözleri)

Yorumlar 2 Adet

Perihan

Gülay

Hemen hemen bütün filmlerini izledim. Aktör olmak İçin doğmuş, Çok doğal oynuyor. Seviyorum bu adamı çok tatlı.

Perihan

Fatima Jn

Bu aktörü çok seviyorum Harika Biriydi (

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste